Odkrywali talenty swojego dziecka

Październikowy program Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery odbywał się pod  hasłem:  „Odkryj talenty swojego dziecka”.

Odkrywali talenty swojego dziecka

Fot. prelekcja połączona z aktywnymi ćwiczeniami i badaniem własnych zainteresowań zawodowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie. Na zdjęciu Barbara Tomaszek z chrzanowskiego PUP

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mająca na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Wzmocnienia świadomości potrzeby wsparcia dla lepszej edukacji, pracy i kariery każdego obywatela.

Wpisując się w tematykę OTK  Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie zorganizował dwa warsztaty grupowe dotyczące predyspozycji zawodowych oraz zarządzania talentami z elementami coachingu.

- Wiele osób swoje talenty odkrywa dopiero w wieku dojrzałym jednak znając własne predyspozycje, umiejętności, talenty jesteśmy w stanie sprecyzować cel i wyznaczyć drogi to realizacji tego celu. Osoby chętnie uczestniczyły w warsztatach które pomogły im popatrzeć na pryzmat zawodu poprzez własne umiejętności jak również odkryć nowe talenty - mówi Maria Labisko, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Chrzanowie.

Dodatkowo odbyła się również prelekcja połączona z aktywnymi ćwiczeniami i badaniem własnych zainteresowań zawodowych w Zespole Szkół Ogólnokształcących dla Dorosłych w Chrzanowie. Słuchacze w ramach spotkania określili  swoje mocne strony oraz  poznali indywidualne predyspozycje i umiejętności zawodowe.