Pływali dla przyjemności

Dwunasty raz osoby niepełnosprawne spotkały się na Ogólnopolskim Mityngu im. zmarłego w 2005 roku Krzysztofa Brzęczka w Chrzanowie, który był kierownikiem chrzanowskiego Warsztatu Terapii Zajęciowej.

- Najważniejszy jest sam start w tych zawodach, a nie konkurencja – podkreśla Robert Gondzik, kierownik WTZ w Chrzanowie.

Pływali dla przyjemności

Mityng pływacki ma na celu propagowanie rehabilitacji społecznej i pływania jako świetnego sposobu spędzania wolnego czasu.

- Wielu naszych zawodników bardzo dobrze pływa - dodaje Robert Gondzik.

Zawody  zorganizowały: Fundacja im. Brata Alberta Zarząd Krajowy i Warsztat Terapii Zajęciowej w Chrzanowie.

Współorganizatorami imprezy byli: powiat chrzanowski, gmina Chrzanów, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie, Świetlica Terapeutyczna Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie.

Zawodom pływackim patronowali  Marszałek Sejmu Ewa Kopacz, Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, Rzecznik Praw Obywatelskich Irena Lipowicz, Prezes Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Jacek Brzeziński, Prezes Polskiego Komitetetu Olimpijskiegp Andrzej Kraśnicki, Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Starosta Chrzanowski Adam Potocki i Burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski.

Zobacz więcej zdjęć na Facebooku