Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Adam Potocki: - Pogoda jest dla seniorów

Blisko tysiąc  osób przybyło do chrzanowskiej hali sportowej, by w czwartkowe popołudnie uczestniczyć w VII Powiatowym Dniu Seniora.  

Adam Potocki: - Pogoda jest dla seniorów

Publiczność ciepło przyjęła założyciela zespołu „Andrzej i Eliza”. Wokalista, gitarzysta i kompozytor Andrzej Rybiński wykonał szlagiery sprzed lat. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku słysząc piosenki pokolenia takie jak „Nie liczę godzin i lat”, czy „Za każdą cenę”.

A potem było już tylko weselej. Dosłownie i w przenośni, bo motywem tegorocznej biesiady były „Poprawiny po latach”. W rolę pary młodej wcielili się Elżbieta i Tadeusz Arkitowie. Poseł, który tego dnia uczestniczył w pracach parlamentu i przybył do Chrzanowa prosto z Sejmu, do końca nie zdradził małżonce, że podczas Dnia Seniora biesiadnicy będą oglądać na telebimie ich ślubne zdjęcia, a potem skandować „Gorzko, gorzko”. Koniec końców, małżonkowie w nowej – starej roli wypadli świetnie, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Libiąski Chór Canticum Canticorum pod batutą Piotra Ciuły wypadł równie dobrze porywając do tańca blisko tysiąc seniorów. Największą uciechę sprawiła biesiadnikom zabawa polegająca na wyciąganiu z worka oryginalnych ubrań i nakryć głowy, które uczestnicy zabawy chętnie zakładali (nie tylko na głowę) zaśmiewając się do rozpuku.

Jak na przyjęcie weselne przystało, para młoda pokroiła piętrowy tort ufundowany przez libiąską restaurację Nata. O syte żołądki gości „weselnych” zadbała natomiast firma Antidotum Agaty Koczur z Grojca, która przyrządziła poczęstunek.

Podczas VII Dnia Seniora starosta Adam Potocki  wręczył dyplom za długoletnią współpracę przy organizacji VII Dnia Seniora Jolancie Głowacz, dyrektorowi Przedszkola Samorządowego w Balinie. Podziękował także emerytom za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie społeczne. Wyróżniono również czterech kandydatów zgłoszonych do plebiscytu Tygodnika Ziemi Chrzanowskiej „Przełom” pod hasłem „Senior Roku” . Redaktor naczelna gazety Grażyna Kaim wyjaśniła, że z uwagi na niewielką liczbę zgłoszeń konkurs się nie odbył, ale nie stało to na przeszkodzie, by nagrodzić grupę dostrzeżoną przez swoich kolegów. „Przełom” ufundował podarunki dla Władysławy Macudy (przez ponad 20 lat przewodniczyła Kołu Gospodyń Wiejskich w Zagórzu, a ponad 2 lata temu utworzyła w tym sołectwie Stowarzyszenie Wesoła Jesień), Adama Dróżbika, przewodniczącego Stowarzyszenia Przyjaciół „Nie bądź sam” w Żarkach, Edwarda Mirowskiego, byłego Fablokowca, który wszystko potrafi zbudować i naprawić oraz dla Kazimierza Potockiego, Fablokowca, byłego naczelnika zakładowej OSP, a także byłego prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Chrzanowie.

- Odliczamy dni do przyszłorocznego spotkania seniorów - mówi Krystyna Godyń, przewodnicząca Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, jedna z inicjatorek Dnia Seniora.

 

ORGANIZATOR:  

Starostwo Powiatowe w Chrzanowie

Głowni partnerzy:

Urząd Miejski w Chrzanowie, Urząd Miejski w Alwerni,
Urząd Gminy Babice, Urząd Miejski w Libiążu, Urząd Miasta w Trzebini
Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo na Jurze", Libiąskie Centrum Kultury,
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie,
Związek Komunalny "Komunikacja Międzygminna" w Chrzanowie

 

SPONSORZY:

Dyrektorzy Klubu Oriflame – Małgorzata i Wojciech Garlińscy
Dan Cake Polonia Sp. z o.o., Bank Spółdzielczy w Chrzanowie,
Restauracja "Nata" w Libiążu

PATRONAT MEDIALNY:

Tygodnik Ziemi Chrzanowskiej "Przełom"

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII NA NASZYM FACEBOOKU - WEJDŹ, POLUB NAS!

 

Obejrzyj film z Dnia Seniora zrealizowany przez Chrzanowską Telewizję Lokalną

 

Lista kół emerytów, które zostały wyróżnione przez starostę Adama Potockiego