Dziękują za każdy dar

Podczas kwesty w ramach akcji "Ratujmy chrzanowskie pomniki" w dzień Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Chrzanowie zebrano 4.452 zł na odnowienie najstarszych nagrobków.

Dziękują za każdy dar

Fot. Na chrzanowskim cmentarzu 1 listopada kwestowali m.in. Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie i starosta Adam Potocki. Fot. Marek Oratowski

 

Kwestowali m.in. starosta chrzanowski, dyrektor I LO w Chrzanowie, radni powiatowi, radni gminni, przewodniczący rady osiedla Kąty, wolontariusze ze szkolnych kół PCK działających w chrzanowskich liceach, harcerze oraz rada parafialna parafii św. Mikołaja w Chrzanowie. Akcję zorganizowano po raz czwarty. W 2010 roku zebrano 3.470 zł, w 2011 roku 5.329 zł, w 2012 roku 4.414 zł. Zebraną kwotę przeznaczono na odnowienie XIX-wiecznego pomnika zwieńczonego figurą Matki Boskiej. Na odnowienie czeka jeszcze wiele nagrobków. - Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom, osobom znanym w naszym mieście, harcerzom, członkom PCK oraz Radzie Parafialnej za przeprowadzenie kwesty. Jeszcze raz Bóg zapłać ofiarodawcom za każdy dar - czytamy na stronie internetowej organizatora akcji - parafii św. Mikołaja w Chrzanowie.