Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Licealiści i seniorzy wspólnie na scenie

7 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wystawiono spektakl "Wesele" na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

 Licealiści i seniorzy wspólnie na scenie

Przedstawienie wystawione przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach projektu "A to Polska właśnie" dofinansowanego przez województwo w ramach konkursu "Mecenat Małopolski" zgromadziło tłumy. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Autorem projektui koordynatorem jest Bożena Bierca, dyrektor I LO. Seniorów i młodzież przygotowała Małgorzata Ciupek-Gładys we współpracy z Marcinem Kobierskim, aktorem Teatru Bagatela w Krakowie. Marcin Kobierski napisał również scenariusz i wyreżyserował spektakl.

21 listopada o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną podsumowującą projekt. Ponadto zostaną tam przedstawione fragmenty filmu, a uczestnicy projektu zaprezentują fragmenty sztuki oraz podzielą się wrażeniami ze wspólnej pracy na scenie i przygotowań do spektaklu.