Licealiści i seniorzy wspólnie na scenie

7 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie wystawiono spektakl "Wesele" na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego.

 Licealiści i seniorzy wspólnie na scenie

Przedstawienie wystawione przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica w Chrzanowie oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w ramach projektu "A to Polska właśnie" dofinansowanego przez województwo w ramach konkursu "Mecenat Małopolski" zgromadziło tłumy. Aktorów nagrodzono gromkimi brawami. Autorem projektui koordynatorem jest Bożena Bierca, dyrektor I LO. Seniorów i młodzież przygotowała Małgorzata Ciupek-Gładys we współpracy z Marcinem Kobierskim, aktorem Teatru Bagatela w Krakowie. Marcin Kobierski napisał również scenariusz i wyreżyserował spektakl.

21 listopada o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną podsumowującą projekt. Ponadto zostaną tam przedstawione fragmenty filmu, a uczestnicy projektu zaprezentują fragmenty sztuki oraz podzielą się wrażeniami ze wspólnej pracy na scenie i przygotowań do spektaklu.