Do zobaczenia za dziesięć lat w ekstraklasie

Byli i czynni piłkarze, trenerzy, działacze klubowi i związkowi, samorządowcy, sponsorzy i wielu innych ludzi kochających piłkę nożną spotkało się 10 listopada 2013 roku w auli Szkoły Podstawowej nr 8 w Trzebini na uroczystej gali, by podsumować obchody jubileuszu 90-lecia istnienia tej dyscypliny sportowej w Trzebini.

Do zobaczenia za dziesięć lat w ekstraklasie

Było to zwieńczenie całorocznych obchodów rocznicy. W czerwcu odbyła się sportowa część jubileuszu, organizowano wtedy turnieje młodzieżowe, mecz oldbojów a MKS Trzebinia-Siersza zmierzył się z 14-krotnym Mistrzem Polski - Górnikiem Zabrze, którego poprowadził wtedy obecny szkoleniowiec reprezentacji Polski  - Adam Nawałka.

Na uroczystości pojawili się między innymi: Ryszard Niemiec - prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej i wiceprezes tej organizacji - Jerzy Kowalski, Tadeusz Czerwiński - wiceprezes rady nadzorczej Wisły Kraków  SA oraz Dariusz Marzec - koordynator grup młodzieżowych klubu z Reymonta, Bogdan Gunia - wieloletni piłkarz  Górnika Zabrze (dwukrotny mistrz Polski), Robert Moskal - były gracz Wisły Kraków i Odry Wodzisław a obecnie ceniony trener piłkarski, Józef Cichoń - prezes Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów, Adam Potocki - starosta chrzanowski oraz Stanisław Szczurek - burmistrz Trzebini.

Każdy z uczestników dostał przygotowaną specjalnie z okazji rocznicy monografię o historii trzebińskiego futbolu, a także pamiątkowy medal. Można było też oglądnąć wystawę pamiątek i zdjęć związanych z piłką nożną w naszym mieście oraz prezentację multimedialną. O artystyczną część gali zadbało Trzebińskie Centrum Kultury.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Kobierecki i Robert Siwek, źródło: www.trzebinia.pl

Czytaj więcej na www.trzebinia.pl