Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Chrzanowscy diabetycy zapraszają na konferencję naukową

Zarząd Regionalnego Stowarzyszenia Diabetyków z siedzibą w Chrzanowie zaprasza na Konferencję Naukową „Cukrzyca – chrońmy naszą przyszłość”, która odbędzie się 23 listopada o godz. 10 w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chrzanowie.

 

Chrzanowscy diabetycy zapraszają na konferencję naukową

Fot. Bogusława Wójciak, pełnomocnik ds. nadzoru finansów i członek zarządu Stowarzyszenia Diabetyków w Chrzanowie i Halina Nowak, przewodnicząca stowarzyszenia

 

Chrzanowscy diabetycy po raz 13 organizują konferencję naukową, która co roku odbywa się w listopadzie, bo wtedy wypada Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Tym razem organizatorzy zwracają uwagę na cukrzycę u dzieci.

- Maluchów chorych na cukrzycę przybywa z roku na rok. Do naszego stowarzyszenia należą nawet dzieci w wieku trzech lat – mówi Halina Nowak, przewodnicząca stowarzyszenia, a Bogusława Wójciak, pełnomocnik ds. nadzoru finansów i członek zarządu dodaje: - Ta choroba nie jest zaraźliwa, a rozprzestrzenia się w przerażającym tempie.

Chorują wszyscy: dzieci, młodzież, osoby w wieku produkcyjnym, ludzie starsi. Obliczono, że obecnie ma cukrzycę 3 miliony Polaków, a kolejny milion nawet o tym nie wie.

- Choroba jest genetyczna, ale można także zachorować z powodu złego odżywiania, stresu, braku ruchu, albo po przebytych chorobach zakaźnych – dodaje Halina Nowak.

Dlatego u cukrzyków tak ważna jest samodyscyplina, samokontrola, dobre odżywianie, uprawianie sportu.

Stowarzyszenie w Chrzanowie liczy 120 członków w wieku 3-86 lat. Działa od 19 lat. W siedzibie można zbadać poziom cukru, cholesterolu, ciśnienie. Przewodnicząca Halina Nowak zapraszana jest do przedszkoli i szkół, gdzie prowadzi wykłady dla nauczycieli, podczas których uczy jak zachować się w razie niedocukrzenia dziecka.

 

Program konferencji

10-10.15 – rozpoczęcie i powitanie gości

10.15-10.30 – wystąpienie zaproszonych gości

10.3-11.30 – lek. Med. Paweł Pasternak „Cukrzyca u dzieci i dorosłych – chrońmy naszą przyszłość”

11.30-12 – mgr piel. Katarzyna Piątek – „Samokontrola w cukrzycy”

12-12.30- Kamila Makule, przedstawiciel firmy Warwag Pharma „Samokontrola w cukrzycy – stopa cukrzycowa”

12.30-12.45 – przedstawiciel Narodowego Funduszu Zdrowia – „Opieka diabetologiczna w województwie małopolskim”

12.45-13.00 – zakończenie konferencji

 

Ważne!

Chcesz się zapisać do chrzanowskich diabetyków? Zadzwoń na nr Tel. 606 874 761 lub odwiedź siedzibę przy ul. Sokoła 24 (pokój 112) w Chrzanowie. Więcej na stronie diabetycychrzanow.pl (obecnie strona w przebudowie).