Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

"Gromcaneczki" mają 50 lat

Okrągłą rocznicę 50-lecia działalności gospodynie z Gromca obchodziły 17 listopada w tamtejszej świetlicy.

"Gromcaneczki" mają 50 lat

Jubileusz świętowały w towarzystwie zaproszonych gości w osobach Burmistrza Libiąża Jacka Latko, Wiceburmistrza Jarosława Łabęckiego, Posła na Sejm RP Tadeusza Arkita, Dyrektora ds. Pracy Zakładu Górniczego „Janina” w Libiążu Marcina Nastawnego, Dyrektora Libiąskiego Centrum Kultury Tomasza Bębenka, Sołtysów Gromca Jerzego Górskiego i Żarek Bogusława Gucika, radnych libiąskiej Rady Miejskiej, zaprzyjaźnionych Kół Gospodyń Wiejskich z Libiąża, Żarek i Bobrka, a także przyjaciół i sympatyków.

Początki tej organizacji sięgają pół wieku wstecz, gdy oficjalnie zarejestrowała ją Władysława Szostek, która przez 15 lat przewodniczyła gospodyniom. Od 23 lat gromieckiemu Kołu Gospodyń Wiejskich, liczącemu obecnie 67 członków, przewodzi Melania Mańka. Od samego początku w KGW działa Irena Szyjka, która z okazji jubileuszu z rąk Burmistrza Libiąża Jacka Latko otrzymała pamiątkowy medal.

- Pracę społeczną musiałam godzić z wychowaniem dzieci, prowadzeniem domu i pracą na roli. Mój udział w KGW nie był na rękę mojemu mężowi, który tuż przed jednym z występów, kiedy wozy z członkiniami zajechały na nasze podwórko, potargał mi spódnicę. Na szczęście była już w tedy w domu maszyna do szycia, więc szybko uporałam się z tym problemem – wspomina Pani Irena.

Pamiątkowe dyplomy i upominki otrzymali wszyscy członkowie KGW w Gromcu, do którego należy także dwóch Panów. Z okazji tak zacnego jubileuszu podczas uroczystości nie zabrakło tego, z czego słyną gromieckie gospodynie, czyli wspaniałego, własnoręcznie przygotowanego poczęstunku oraz programu artystycznego w wykonaniu działającego w ramach KGW zespołu śpiewaczego „Gromcaneczki”, któremu akompaniuje Krzysztof Dłubisz.

- Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomagają nam w naszej działalności, szczególnie Burmistrzowi Jackowi Latko, Dyrektorowi i pracownikom LCK, Halinie Ławczys, Irenie – Grygiel Mikołajczyk i Kazimierzowi Saternusowi. Bez ich wsparcia nasz wieloletni trud nie dał by nam tylu osiągnięć, satysfakcji i jeszcze wspanialszych przeżyć – podsumowuje przewodnicząca Melania Mańka.

Źródło: ww.lck.libiaz.pl, Autor tekstu i zdjęć Paweł Salawa