Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ślubowali odwagę i męstwo

20 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych strażaków PSP: str. Łukasza Gwiazdonika oraz str. Tobiasza Staronia.

Ślubowali odwagę i męstwo

Fot. P. Pawelczyk

 

W obecności komendanta powiatowego PSP bryg. Marka Bębenka, kadry oficerskiej i aspiranckiej KP PSP oraz JRG w Chrzanowie, w tym starszych kolegów ze zmian służbowych - nowomianowani strażacy ślubowali uroczyście na sztandar komendy „BYĆ OFIARNYM I MĘŻNYM W RATOWANIU ZAGROŻONEGO ŻYCIA LUDZKIEGO I WSZELKIEGO MIENIA – NAWET Z NARAŻENIEM ŻYCIA” oraz strzec „HONORU, GODNOŚCI I DOBREGO IMIENIA SŁUŻBY ORAZ PRZESTRZEGAĆ ZASAD ETYKI ZAWODOWEJ”.

- Codzienny trud służby w Państwowej Straży Pożarnej wymaga od strażaków ponad przeciętnego zaangażowania, oddania służbie i społeczeństwu, wyszkolenia i przygotowania na najwyższym poziomie oraz predyspozycji do wykonywania działań w szczególnych warunkach, w tym często zagrażających życiu ratowników. Na etapie naboru strażacy Ci potwierdzili wysoki poziom wiedzy nabytej w strukturach OSP, sprawność intelektualną i fizyczną – podkreśla st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik KP PSP w Chrzanowie.

Teraz przed nimi pięciomiesięczne szkolenie pożarnicze, na którym będą zgłębiali tajniki strażackiej służby. Życzymy powodzenia w dalszej służbie i tak zwanego strażackiego szczęścia!