Ślubowali odwagę i męstwo

20 listopada w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowoprzyjętych strażaków PSP: str. Łukasza Gwiazdonika oraz str. Tobiasza Staronia.

Ślubowali odwagę i męstwo

Fot. P. Pawelczyk

 

W obecności komendanta powiatowego PSP bryg. Marka Bębenka, kadry oficerskiej i aspiranckiej KP PSP oraz JRG w Chrzanowie, w tym starszych kolegów ze zmian służbowych - nowomianowani strażacy ślubowali uroczyście na sztandar komendy „BYĆ OFIARNYM I MĘŻNYM W RATOWANIU ZAGROŻONEGO ŻYCIA LUDZKIEGO I WSZELKIEGO MIENIA – NAWET Z NARAŻENIEM ŻYCIA” oraz strzec „HONORU, GODNOŚCI I DOBREGO IMIENIA SŁUŻBY ORAZ PRZESTRZEGAĆ ZASAD ETYKI ZAWODOWEJ”.

- Codzienny trud służby w Państwowej Straży Pożarnej wymaga od strażaków ponad przeciętnego zaangażowania, oddania służbie i społeczeństwu, wyszkolenia i przygotowania na najwyższym poziomie oraz predyspozycji do wykonywania działań w szczególnych warunkach, w tym często zagrażających życiu ratowników. Na etapie naboru strażacy Ci potwierdzili wysoki poziom wiedzy nabytej w strukturach OSP, sprawność intelektualną i fizyczną – podkreśla st. kpt. Wojciech Rapka, rzecznik KP PSP w Chrzanowie.

Teraz przed nimi pięciomiesięczne szkolenie pożarnicze, na którym będą zgłębiali tajniki strażackiej służby. Życzymy powodzenia w dalszej służbie i tak zwanego strażackiego szczęścia!