Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Powiatowe Centrum Edukacji ma swoją kotłownię

W ramach realizowanej przez Starostwo Powiatowe w Chrzanowie inwestycji „Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej Powiatu Chrzanowskiego – termomodernizacja budynków szkolnych” oddano do eksploatacji kotłownię gazową.

Powiatowe Centrum Edukacji ma swoją kotłownię

Kotłownia jest nowoczesna i w pełni zautomatyzowana. Uniezależnia nas od zewnętrznych dostawców ciepła, a jej użytkowanie będzie się wiązało z niższymi kosztami ogrzewania szkoły i warsztatów szkolnych. A co najważniejsze, teraz w budynkach będzie znacznie cieplej  – podkreśla dyrektor Mariusz Wacławek.

 

 

Prace trwały od czerwca do listopada. Przebudowano budynek techniczno-garażowy i dostosowano go zgodnie z obowiązującymi przepisami do funkcji kotłowni gazowej, w której zamontowano dwa kotły stojące kondensacyjne  o mocy 279 kW każdy wraz z automatyką, układem sterowania i oprzyrządowaniem, pracujących w układzie kaskadowym. Wszystko kosztowało 326.976 zł. Kolejne 3 mln zł powiat chrzanowski planuje przeznaczyć na dalsze prace związane m.in. z wymianą okien i elewacji budynków szkolnych.

 

 

- Ulokowanie i historia szkoły predestynuje ją do inwestowania w bazę dydaktyczną i do poszerzania oferty edukacyjnej. Powiatowe Centrum Edukacji jest dla nas bardzo ważne, bo oprócz Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego kształci w soboty i niedziele. Dzięki PCE, PCKU i libiąskiemu zespołowi szkół, w którym dorośli mogą się kształcić na kierunku górnika, jesteśmy powiatem wiodącym w nauczaniu osób dorosłych. Liczby mówią same za siebie. W roku szkolnym 2013/2014 w naszych szkołach młodzieżowych uczy się 900 osób, a w szkołach dla dorosłych 700. To bardzo dobra tendencja z punktu widzenia kształcenia ustawicznego. Ponadto szkoły dla dorosłych są dochodowe i lepiej subwencjonowane. Cieszymy się także z faktu, że szkoły niepubliczne nie są konkurencyjne dla naszych placówek, do których trafia najwięcej osób ze względu na lepszą bazę i ofertę kształcenia – mówi starosta Adam Potocki.

(KR)

 

Zadania inwestycyjne i remontowe w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego w 203 roku