Poznaliśmy Liderów Biznesu Małopolski Zachodniej 2013

Mowa o firmach: Dinozatorland Sp. z o.o.; Aksam Sp. z o.o., Sp. komandytowa; EPS System Robert Lipnicki i WP System - Integrator Systemów Informatycznych spółka cywilna Grzegorz Widlarz, Krzysztof Palmirski.

22 listopada 2013 r. w Inwałdzie podczas II Gali Przedsiębiorczości zostały przyznane wyróżnienia dla najlepszych przedsiębiorstw przyczyniających się do rozwoju gospodarczego Małopolski Zachodniej. Wręczenie nagród było poprzedzone panelem dyskusyjnym, podczas którego marszałek Marek Sowa mówił o szansach, jakie stworzą przedsiębiorcom środki z UE zaplanowane dla Małopolski na lata 2014 - 2020.

Poznaliśmy Liderów Biznesu Małopolski Zachodniej 2013

Fot. Trzebińska firma EPS System Roberta Lipnickiego

- Najważniejszym naszym celem będzie podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu czyli tworzenie korzystnych warunków dla nowych przedsiębiorstw, a także wzrost innowacyjności gospodarki regionalnej, m.in. dzięki zwiększeniu nakładów na działalność badawczo-rozwojową – mówił marszałek.

Kapituła konkursu nagrodziła uczestników w czterech kategoriach: turystyka, przedsiębiorstwa duże, małe i średnie oraz mikro. Kapitułę stanowili przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Starostw: Chrzanowskiego, Olkuskiego, Oświęcimskiego i Wadowickiego oraz Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o.

Fot. Danuta Kapcia, właścicielka Hotelu i Restauracji Platan w Chrzanowie

W kategorii Turystyka i hotelarstwo zwyciężył Dinozatorland, który jest największym w Polsce Parkiem Ruchomych Dinozaurów, gdzie można zobaczyć ponad 100 ożywionych gadów naturalnej wielkości. Kompleks obejmuje także Park Mitologii oraz Park Owadów. Firma jest laureatem licznych konkursów, znalazła się również w rankingu 5 najlepszych parków rozrywki według magazynu VIVA.

Wyróżnienia w kategorii Turystyka i hotelarstwo otrzymali: Hotel & Restauracja PLATAN*** w Chrzanowie oraz firma MEGALO Ryszard Jonkisz, Aleksander Wierzba Spółka Jawna.

Liderem Dużych Przedsiębiorstw została firma AKSAM Sp. z o.o., Sp. komandytowa. Firma Aksam z Osieka powstała w 1993 roku. Pierwszym produktem tego przedsiębiorstwa były Paluszki Solone, które do dziś cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Firma stale się rozwija i podnosi jakość oferowanych produktów, wdraża nowe rozwiązania. Aksam jest częścią lokalnej społeczności, wspiera organizacje charytatywne. Właścicielem przedsiębiorstwa i zarazem Prezesem Zarządu jest Pan Adam Klęczar.

Wyróżnienia w kategorii Duże Przedsiębiorstwa otrzymały także firmy: DAN CAKE Polonia Sp. z o.o. i KZWM Ogniochron Sp. z o.o.

Zwycięzcą w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa została firma EPS System Robert Lipnicki. Firma EPS SYSTEM z Trzebini powstała w roku 2000  jako kontynuacja Spółki zajmującej się silnikami przemysłowymi i częściami do nich. Obecnie firma zajmuje się całym zakresem związanym z systemami awaryjnego zasilania w energię elektryczną przy czym głównie skupiona jest na produkcji agregatów prądotwórczych średnich i dużych mocy.

Wyróżnienia w kategorii Małe i Średnie Przedsiębiorstwa otrzymały firmy: SPEC BAU POLSKA Sp. z o.o., ZAKŁAD METALOWY PLAST-MET Adam Żyła, PAWBOL Sp. z o.o.

Liderem wśród mikroprzedsiębiorców została firma Integrator Systemów Informatycznych "WP SYSTEM" spółka cywilna Grzegorz Widlarz, Krzysztof Palmirski. WP System z Wadowic to największy lokalny niezależny operator telekomunikacyjny. Od 10 lat świadczy usługi dostępu do internetu. Firma zbudowała najnowocześniejszą sieć dostępu do internetu w technologii światłowodowej (Next Generation Network).

Wyróżnienia w kategorii Przedsiębiorstwa Mikro otrzymały firmy: Susuł&Strama S.C. oraz F.H.U. RINOX Przyznane zostały także wyróżnienia specjalne starostów dla firm, które szczególnie przysłużyły się rozwojowi powiatu. Laureatami wyróżnień zostały przedsiębiorstwa: Dan Cake Polonia Sp. z o.o., KZWM Ogniochron Sp. z o.o., Pawbol Sp. z o.o., Zakład Metalowy Plast - Met, Spec Bau Polska, Susuł&Strama Architekci, Rinox, Hotel i Restauracja Platan***, Megalo Ryszard Jonkisz, Aleksander Wierzba Spółka Jawna.

Organizatorzy konkursu:

Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej Sp. z o.o., Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Starostwo Powiatowe w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu i Wadowicach oraz Bank Pekao S.A.

Gala Lider Biznesu Małopolski Zachodniej zakończona została występem zespołu Future Folk

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie!

Źródło: www.cbmz.pl

Czy wiesz, że...

Podczas gali przyznano także nagrody specjalne starostów z Chrzanowa, Olkusza, Wadowic i Oświęcimia. Były to tzw. Orły Biznesu dla firm, które szczególnie przysłużyły się rozwojowi powiatu. Starosta Adam Potocki wyróżnił: Dan Cake, Rinox, Hotel i Restaurację Platan***, Megalo Ryszarda Jonkisza, Spółkę Jawną Aleksandra Wierzby i EPS System Roberta Lipnickiego z Trzebini.