Młodzi docenieni przez starostę

Trzech uczniów szkół  ponadgimnazjalnych otrzymało Nagrody Starosty  za rok szkolny 2012/2013. Mowa o Klaudii Kaszycy, Dominice Pater i Marcinie Górkowskim.

Młodzi docenieni przez starostę

Najlepsze wyniki w nauce – Klaudia Kaszyca – uczennica drugiej  klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie W roku szkolnym 2012/2013 uzyskała średnią ocen 5,06. Reprezentowała szkolę w konkursach i olimpiadach. Brała udział w:

- II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy        w Białymstoku zajmując II miejsce i tytuł Laureata  oraz indeks na jedną do wyboru z trzech wyższych uczelni.

- zdobyła tytuł finalisty wyróżnionego w Ogólnopolskim Konkursie NBP - ”Nasze Finanse- Jak zarządzać, oszczędzać i zarabiać”,  oraz nagrodę pieniężną ze swoim zespołem dla szkoły

w wysokości 2500,00zł.

-  III miejsce  w Powiatowym Konkursie Fotograficzno – Literackim      w kategorii fotograficznej

- II miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym „Dla przeszłych i przyszłych lat” – edycja 2013”

Klaudia aktywnie uczestniczy w pracach na  rzecz szkoły, klasy, miasta, środowiska poprzez działalność w szkolnym kole PCK, akcji na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,”

kweście –„Ratujmy Chrzanowskie Pomniki”, Samorządzie Uczniowskim”. Organizowała  zbiorki nakrętek, które zostały wymienione na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci niepełnosprawnych, zbiórkę zabawek i przyborów szkolnych dla dzieci ze świetlicy Środowiskowej i Terapeutycznej w Stelii. Klaudia zawsze służy pomocą innym. Systematycznie wzbogaca swoją wiedzę i dzieli się nią z rówieśnikami aktywnie uczestnicząc w organizowanej w szkole pomocy koleżeńskiej. Jest uczennicą systematyczną zdyscyplinowaną odpowiedzialną o wysokiej kulturze osobistej.

Najlepsze osiągnięcia artystyczne – Dominika Pater – uczennica trzeciej klasy

I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Od najmłodszych lat interesuje się śpiewem. Uczęszcza na zajęcia wokalne, współpracuje z Fundacją Ocalenia Kultury Kresowej „Chawira”. Ostatnie osiągnięcie to:

•        I miejsce na Festiwalu Piosenki Lwowskiej w Krakowie

•        Grand Prix Mikołajkowego Konkursu Piosenki Francuskiej w Chrzanowie

•        III miejsce w Powiatowym Festiwalu Artystycznym w Trzebini

•        I miejsce w Festiwalu Artystycznym Młodzieży w Krakowie

•        Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej o Grand Prix Edit Piaf  w Krakowie.

•        I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Lwowskiej w Krakowie (kategoria dorosłych)

Dominika jest uczennicą koleżeńską, udzielającą się na terenie klasy  i szkoły. Jest lubiana przez rówieśników i ma z nimi dobry kontakt. Swoimi występami często uświetnia akademie szkolne.

Najlepsze osiągnięcia sportowe – Marcin Górkowski – uczeń drugiej klasy w Zespole Szkół w Libiążu. W roku szkolnym 2012/2013 osiągnął średnią ocen 4,21. i wzorowe zachowanie  oraz frekwencję bez zastrzeżeń. Dyscyplina, którą uprawia to - Piłka Ręczna.

Ostatnie osiągnięcia to:

•        Mistrzostwa Polski w U – 16 w futsalu w 2013r.

•        Najlepszy bramkarz Mistrzostw Polski w U – 16 w futsalu w 2013r.

•        Wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej w 2011/2012r

•        Wicemistrzostwo Polski młodzików w piłce ręcznej w 2010/2011r.

•        Mistrzostwo Polski szkół w piłce ręcznej 2010/2012

•        III miejsce w drugiej lidze piłki ręcznej 2013r.

•        I miejsce w trzeciej lidze piłki ręcznej 2013r.

•        IV miejsce na Mistrzostwach Polski U-18 w futsalu w 2013r.

•        Udział w Mistrzostwach Świata szkół w piłce ręcznej 2011r.

•        I miejsce na turnieju wielobranżowym w Zielonej Górze w piłce ręcznej 2011r.

•        I miejsce na turnieju Caban Cup w Chrzanowie w 2011r.

•        I miejsce w Regionalnej Lidze Śląskiej U-18 w futsalu w 2013r.

•        II miejsce na Międzynarodowym turnieju piłki ręcznej Schmelz Cup w Wiedniu  w 2013r.

•        IV miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce ręcznej 2012r.

•        I miejsce w małopolskiej lidze juniorów w piłce ręcznej 2012/2013r.

•        II miejsce w małopolskiej lidze juniorów młodszych w piłce ręcznej 2012/2013r.

Marcin jest osobą ambitną, zdyscyplinowaną – aktywnie uczestniczy w wielu projektach i konkursach reprezentując szkołę.

Czy wiesz, że…

Nagrodę Starosty Chrzanowskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat chrzanowski ustanowiono  Uchwałą Nr 208/1/2006 Zarządu Powiatu Chrzanowskiego

z dnia 9 stycznia 2006r. w celu uhonorowania pracowitości, uzdolnień

i umiejętności uczniów.  Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:

•        Najlepsze wyniki w nauce

•        Najlepsze osiągnięcia artystyczne