45+ - idealny wiek na wolontariat

Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem? Czujesz, że masz moc zmieniania ludzi? Zastanawiasz się, czy sprawdzisz się w działaniu, jakim jest praca indywidualna z drugim człowiekiem i masz powyżej 45 lat? Zapraszamy do dołączenia do grupy wolontariuszy!

45+ - idealny wiek na wolontariat

- Projekt poleciła mi znajoma, która wie, że jestem osobą aktywną i chciałabym wypełnić swój wolny czas. Jestem pszczelarką, posiadam pasiekę, prowadzę agroturystykę, śpiewam w chórze i szukam inspiracji do działania. – mówi wolontariuszka projektu, Pani Krystyna - Wolontariat w tym programie uważam za ciekawy i budujący-dodaje.

Na czym polega projekt 50+?

Wolontariusz spotyka się z osobą nieaktywną zawodowo w wieku 50-64 lata i pomaga jej uwierzyć w siebie, poznać jej mocne strony, jest mentorem. To ogromna szansa rozwoju osobistego polegająca na dawaniu czegoś z siebie – dzielenia się czasem, doświadczeniem. Projekt daje możliwość poznania osób w podobnym wieku, które chcą się rozwijać i poszerzać horyzonty. Wolontariusz angażując się w projekt 50+ zwiększa również swoje szanse na przedłużenie własnej aktywności na rynku pracy.

Co zyskuje wolontariusz?

· satysfakcję z odkrywania potencjału w drugim człowieku

· szkolenia przygotowujące do pełnienia roli tutora osoby w wieku 50+

· poradnictwo psychologiczne (w zależności od potrzeby)

· indywidualny coaching rozwijający m.in. takie umiejętności jak aktywne słuchanie, motywowanie, wyznaczanie celów i metod ich realizacji

· inspirujące spotkania grupowe

· materiały merytoryczne do pracy z uczestnikami projektu

Zgłoś się jeśli:

• masz powyżej 45 lat
  • długoletnie doświadczenie zawodowe
  • trochę wolnego czasu i dużo zapału

Projekt „50+dojrzali, potrzebni, kompetentni” ma na celu podniesienie aktywności zawodowej i społecznej osób po 50 roku życia, pozostających bez pracy, zagrożonych wykluczeniem społecznym, pochodzących z  Małopolski poprzez stworzenie modelu pracy wolontariuszy po 45. roku życia. Projekt jest odpowiedzią na problemy rynku pracy w województwie małopolskim, związane ze zbyt wczesną dezaktywacją zawodową osób w wieku powyżej 50 lat.

50+ jest współtworzony przez Wojewódzki Urząd Pracy i Stowarzyszenie WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego .

Projekt odbywa się na terenie: Krakowa, Tarnowa i powiatu tarnowskiego, powiatu chrzanowskiego, powiatu nowosądeckiego

Rekrutacja uzupełniająca trwa do 31 grudnia 2013 r.

Jeśli chcesz zostać WOLONTARIUSZEM, wypełnij odpowiedni formularz zgłoszeniowy i prześlij na adres:wolontariusze50plus@wiosna.org.pl

Tel. kontaktowy:

+48 785 894 396