Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Uwaga na gołoledź i oblodzenie dróg!!!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie apeluje do kierowców i pieszych o zdwojoną ostrożność. W nocy i jutro rano w wielu regionach powiatu pojawi się bardzo niebezpieczna gołoledź i oblodzenie.

To oznacza, że drogi i chodniki zmienią się w lodowiska, po tym jak temperatura ponownie zacznie się obniżać poniżej zera. Woda pochodząca z opadów i roztapiającego się śniegu zamarznie. Jednak nie tylko oblodzenie będzie bardzo niebezpiecznym zjawiskiem.

 

Równie groźna może się okazać gołoledź. Przy temperaturze balansującej w pobliżu zera zacznie padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Może się zdarzyć, że krople deszczu będą spadać przy temperaturze ujemnej i wówczas na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź.

 

Zarówno oblodzenie, jak i gołoledź, mogą poważnie utrudniać ruch na drogach i przyczyniać się do zwiększonej liczby wypadków.