Uwaga na gołoledź i oblodzenie dróg!!!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie apeluje do kierowców i pieszych o zdwojoną ostrożność. W nocy i jutro rano w wielu regionach powiatu pojawi się bardzo niebezpieczna gołoledź i oblodzenie.

To oznacza, że drogi i chodniki zmienią się w lodowiska, po tym jak temperatura ponownie zacznie się obniżać poniżej zera. Woda pochodząca z opadów i roztapiającego się śniegu zamarznie. Jednak nie tylko oblodzenie będzie bardzo niebezpiecznym zjawiskiem.

Równie groźna może się okazać gołoledź. Przy temperaturze balansującej w pobliżu zera zacznie padać deszcz i deszcz ze śniegiem. Może się zdarzyć, że krople deszczu będą spadać przy temperaturze ujemnej i wówczas na drogach i chodnikach pojawi się gołoledź.

Zarówno oblodzenie, jak i gołoledź, mogą poważnie utrudniać ruch na drogach i przyczyniać się do zwiększonej liczby wypadków.