UWAGA NA BEZDOMNYCH I BEZRADNYCH

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie apeluje do wszystkich mieszkańców o informowanie PCZK lub Policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

UWAGA NA BEZDOMNYCH I BEZRADNYCH

Okres zimowy i znaczne spadki temperatur stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku.

Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Nie bądźmy obojętni. Nasza pomoc może przyczynić się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na bezpłatny numer telefonu pogotowia policyjnego 997, na numer alarmowy 112 lub numer zgłoszeniowy do PCZK (32) 625 00 00.

Przypominamy, iż na terenie Powiatu Chrzanowskiego funkcjonują następujące ośrodki, gdzie można uzyskać odpowiednią pomoc  w okresie zimowym:

Ośrodki