Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

W marcu rozpoczęcie konkursu informatycznego w ZSTU w Trzebini

Dariusz Sojka i Damian Onderka, nauczyciele przedmiotów zawodowych w trzebińskim Zespole Szkół Techniczno-Usługowych zapraszają gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Powiatowym Internetowym Konkursie Informatycznym PIKI.

W marcu rozpoczęcie konkursu informatycznego w ZSTU w Trzebini

Fot. Nauczyciele z ZSTU: Dariusz Sojka i Damian Onderka

 

Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy i zagadnień z informatyki oraz zainteresowanie tą dziedziną nauki, która jest niezwykle przyszłościowa, dynamiczna i ciekawa – mówi Dariusz Sojka.

Konkurs organizowany jest po raz drugi. Składa się z dwóch etapów. Pierwszy rozpoczyna się 20 marca i prowadzony jest  z wykorzystaniem platformy e-learningowej Moodle (odbywa się on-line). Podzielony jest na trzy części: sieć i Internet, algorytmika i programowanie oraz urządzenia techniki komputerowej i oprogramowanie użytkowe. Drugi etap finałowy odbędzie się w ZSTU w Trzebini 9 kwietnia.  

- Do finału zakwalifikuje  się po dziesięć osób z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody ufunduje Starostwo Powiatowe w Chrzanowie – dodaje Damian Onderka.

Konkurs organizowany jest po raz drugi.