Zawód teleinformatyk w ZSTU w Trzebini na piątym miejscu w Polsce

W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłoszonym przez portal edukacyjny „Perspektywy” wśród techników technikum nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini plasuje się na 38 miejscu w województwie małopolskim.     

Zawód teleinformatyk w ZSTU w Trzebini na piątym miejscu w Polsce

- Tegoroczny ranking był inny od poprzednich. Wcześniej wyłącznie brano pod uwagę udział uczniów w olimpiadach. Na tym polu brylowały licea ogólnokształcące. Tym razem uwzględniono także wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych – mówi Marek Łazicki (na zdjęciu).

W rankingu brało udział 1.867 techników i 2.291 liceów. W Małopolsce technikum w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zajęło 38 pozycję, a w Polsce 239 miejsce. Zawód teleinformatyk w trzebińskiej szkole zajął piąte miejsce.

- To bardzo duży sukces – podkreśla dyrektor i dodaje: - Jest to stosunkowo nowy zawód, w którym kształcimy od kilku lat. To dość trudne zajęcie, bo nauka jest związana z najnowszymi technologiami. Łączy zagadnienia z elektroniki i informatyki.