Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zawód teleinformatyk w ZSTU w Trzebini na piątym miejscu w Polsce

W XVI Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych ogłoszonym przez portal edukacyjny „Perspektywy” wśród techników technikum nr 2 w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini plasuje się na 38 miejscu w województwie małopolskim.     

Zawód teleinformatyk w ZSTU w Trzebini na piątym miejscu w Polsce

- Tegoroczny ranking był inny od poprzednich. Wcześniej wyłącznie brano pod uwagę udział uczniów w olimpiadach. Na tym polu brylowały licea ogólnokształcące. Tym razem uwzględniono także wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych oraz wyniki egzaminów zawodowych – mówi Marek Łazicki (na zdjęciu).

W rankingu brało udział 1.867 techników i 2.291 liceów. W Małopolsce technikum w Zespole Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zajęło 38 pozycję, a w Polsce 239 miejsce. Zawód teleinformatyk w trzebińskiej szkole zajął piąte miejsce.

- To bardzo duży sukces – podkreśla dyrektor i dodaje: - Jest to stosunkowo nowy zawód, w którym kształcimy od kilku lat. To dość trudne zajęcie, bo nauka jest związana z najnowszymi technologiami. Łączy zagadnienia z elektroniki i informatyki.