Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła w Zagórzu, Bolęcinie i Alwerni

Wybitna śpiewaczka operowa Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła 2 lutego w powiecie chrzanowskim. Kolęd w jej wykonaniu można było posłuchać w kościołach w Zagórzu i Bolęcinie oraz w klasztorze w Alwerni.

Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła w Zagórzu, Bolęcinie i Alwerni

Fot. Występ w kościele w Bolęcinie

 

Mirandzie Gołębiowskiej-Exner towarzyszył na pianinie Wojciech Kogut, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Olsztynie i nagrody specjalnej na III Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego.

 Występy zorganizowały: Fundacja Bio-Ogrody Karolina Patla i Firma Dragon Waldemar Dziadowiec.

 

Czy wiesz, że…

Miranda Gołębiowska to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Debiutowała w 1997 r. na scenie Opery Krakowskiej partią Siebla w "Fauście"Ch.Gounoda. Brała udział w licznych konkursach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. Karlove Vary (Czechy), Raguza i Rocca delle Macie (Włochy),Barcelona (Hiszpania),Konkurs im. Ady Sari (Nowy Sącz).

Swoje umiejętności doskonali pod okiem wybitnych pedagogów: prof. Ryszarda Karczykowskiego (wyróżnienie na kursie mistrzowskim w Radziejowicach) i Maestry Fiorenzy Cossotto (kursy mistrzowskie w Operze na Zamku). Śpiewaczka koncertowała m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Austrii, Niemczech, na Litwie, w Czechach, wykonując pieśni i arie z repertuaru światowego. Od listopada 1999 r. jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie, gdzie wystąpiła m.in.w: "Strasznym dworze" S.Moniuszki (Jadwiga), "Cyruliku sewilskim" G.Rossiniego (Berta), "Carmen" G.Bizeta (Mercedes), "Baronie cygańskim" J.Staussa II (Czipra), "Jasiu i Małgosi" E.Humperdincka (Czarownica i Zmróżoczko), "Trubadurze" (Inez) i "Balu Maskowym" (Arvidson-Ulryka) G.Verdiego, oraz w partiach mozartowskich w spektaklu "Amadeusz" (Cherubin, Despina) P.Schaffera i w "Czarodziejskim flecie" (III Dama). Brała także udział w muzycznych spektaklach dla dzieci" "Królewna Śnieżka i krasnoludki" (krasnoludek Apsik), "Sierotka Marysia i krasnoludki" (Babuleńka), "W krainie czarodziejskiego fletu" (II i III Dama), a takze w musicalu "Skrzypek na dachu" (Babcia Cajtl) J.Bocka. Śpewaczka występuje również w licznych partiach oratoryjnych,m.in.: "Msza koronacyjna" i "Requiem" W.A.Mozarta, "Stabat Mater" A.Dworzaka - współpracując z wieloma orkiestrami i dyrygentami w kraju i za granicą.