Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła w Zagórzu, Bolęcinie i Alwerni

Wybitna śpiewaczka operowa Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła 2 lutego w powiecie chrzanowskim. Kolęd w jej wykonaniu można było posłuchać w kościołach w Zagórzu i Bolęcinie oraz w klasztorze w Alwerni.

Miranda Gołębiowska-Exner wystąpiła w Zagórzu, Bolęcinie i Alwerni

Fot. Występ w kościele w Bolęcinie

 

Mirandzie Gołębiowskiej-Exner towarzyszył na pianinie Wojciech Kogut, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego w Olsztynie i nagrody specjalnej na III Międzynarodowym Konkursie im. Karola Szymanowskiego.

 Występy zorganizowały: Fundacja Bio-Ogrody Karolina Patla i Firma Dragon Waldemar Dziadowiec.

 

Czy wiesz, że…

Miranda Gołębiowska to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu prof. Moniki Swarowskiej-Walawskiej. Debiutowała w 1997 r. na scenie Opery Krakowskiej partią Siebla w "Fauście"Ch.Gounoda. Brała udział w licznych konkursach wokalnych w kraju i za granicą, m.in. Karlove Vary (Czechy), Raguza i Rocca delle Macie (Włochy),Barcelona (Hiszpania),Konkurs im. Ady Sari (Nowy Sącz).

Swoje umiejętności doskonali pod okiem wybitnych pedagogów: prof. Ryszarda Karczykowskiego (wyróżnienie na kursie mistrzowskim w Radziejowicach) i Maestry Fiorenzy Cossotto (kursy mistrzowskie w Operze na Zamku). Śpiewaczka koncertowała m.in. we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Austrii, Niemczech, na Litwie, w Czechach, wykonując pieśni i arie z repertuaru światowego. Od listopada 1999 r. jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie, gdzie wystąpiła m.in.w: "Strasznym dworze" S.Moniuszki (Jadwiga), "Cyruliku sewilskim" G.Rossiniego (Berta), "Carmen" G.Bizeta (Mercedes), "Baronie cygańskim" J.Staussa II (Czipra), "Jasiu i Małgosi" E.Humperdincka (Czarownica i Zmróżoczko), "Trubadurze" (Inez) i "Balu Maskowym" (Arvidson-Ulryka) G.Verdiego, oraz w partiach mozartowskich w spektaklu "Amadeusz" (Cherubin, Despina) P.Schaffera i w "Czarodziejskim flecie" (III Dama). Brała także udział w muzycznych spektaklach dla dzieci" "Królewna Śnieżka i krasnoludki" (krasnoludek Apsik), "Sierotka Marysia i krasnoludki" (Babuleńka), "W krainie czarodziejskiego fletu" (II i III Dama), a takze w musicalu "Skrzypek na dachu" (Babcia Cajtl) J.Bocka. Śpewaczka występuje również w licznych partiach oratoryjnych,m.in.: "Msza koronacyjna" i "Requiem" W.A.Mozarta, "Stabat Mater" A.Dworzaka - współpracując z wieloma orkiestrami i dyrygentami w kraju i za granicą.