Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej znajdziesz pomoc i schronienie

Doświadczyłeś przemocy? Znalazłeś się w sytuacji kryzysowej? Znajdziesz pomoc w Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie. To miejsce, gdzie możesz się schronić i zrzucić z siebie ciężar swoich problemów.

W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowej znajdziesz pomoc i schronienie

Fot. Agnieszka Kosowska, pedagog z Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Chrzanowie

 

Powiat chrzanowski uruchomił Ośrodek Interwencji Kryzysowej rok temu. Jest czynny przez całą dobę siedem dni w tygodniu. Pracownicy udzielają natychmiastowej pomocy. Potrzebujący biorą udział w terapiach i nie tylko. Mogą także schronić się w hostelu.

Hostel posiada 10 miejsc noclegowych, głównie dla samotnych matek z dziećmi, które doświadczają przemocy w rodzinie, ale także dla osób, które znalazły się w nagłej sytuacji kryzysowej. Pobyt w hostelu wynosi maksymalnie trzy miesiące. W 2013 roku z hostelu skorzystało 31 osób dorosłych i dwadzieścia troje dzieci.   

W 2013 roku w POIK prowadzono zajęcia socjoterapeutyczne, warsztaty podnoszenia kompetencji wychowawczych, warsztaty budowania pozytywnej samooceny u ofiar przemocy w rodzinie i zajęcia profilaktyczne „Uzależnienia i cyberprzemoc wśród młodzieży”.

 

Czy wiesz, że…

W 2013 roku pracownicy POIK w Chrzanowie wystawili 12 Niebieskich Kart.

 

POIK w liczbach

487 – tyle osób skorzystało z pomocy POIK w 2013 roku (305 osób dorosłych i 182 dzieci)

2.329 – liczba udzielonych porad w POIK

 

Więcej na stronie POIK