Chrzanowianie na podium Mistrzostw Polski!

Podczas IV Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w futsalu zespół z Chrzanowa po raz czwarty znalazł się na podium. Tym razem podopieczni Miłosza Kocota grający pod szyldem Wisły Krakbet zajęli trzecie miejsce.

Chrzanowianie na podium Mistrzostw Polski!

Sezon 2013/2014 był trudny dla szesnastoletnich futsalowców z Chrzanowa. Wyniki w Regionalnej Lidze Juniorów były dalekie od ideału, a po myśli trenera nie poszedł także Puchar Śląska. Doświadczenia zdobyte w starciach ze starszymi rywalami zaprocentowały jednak podczas turnieju finałowego MMP U-16 w Kaliszu. W każdym z rozegranych spotkań Wisła prezentowała dojrzałą grę mając dużo większe posiadanie piłki od rywali. Ci jednak ambitnie walczyli i w całym turnieju Chrzanowianie nie odnieśli żadnego zwycięstwa w regulaminowym czasie gry. Ich ambitna postawa pozwoliła jednak dwukrotnie wygrać konkursy rzutów karnych – w tym ten najważniejszy o brąz kiedy aż trzy strzały graczy Górala Tryńcza obronił Mateusz Lasik. Złoto powędrowało do Rekordu Bielsko-Biała, który pokonał 2-1 GKS Wikielec. W ekipie Rekordu występował chrzanowianin Igor Borowicz, który dzięki temu może świętować trzeci tytuł Mistrza Polski U-16 (dwa wcześniejsze w barwach Wisły).

Brązowi medaliści MMP U-16 w futsalu w Kaliszu zagrali w składzie: Mateusz Lasik, Dawid Pędziałek, Patryk Nędza, Szymon Przepiórka, Jakub Wallentin, Damian Rabas, Krzysztof Kaiser, Jakub Głuch, Tomasz Kędziora, Kacper Bigaj, Bartosz Siegień, Adrian Wolak, Mateusz Domagała. Trener: Miłosz Kocot, Kierownik: Jakub Zieliński

Najlepszym graczem Wisły podczas mistrzostw wybrano Szymona Przepiórkę.

Oto wyniki Wisły Krakbet w mistrzostwach:

Grupa D:

Wisła Krakbet – Hurtap Łęczyca 0-0

Wisła Krakbet – Góral Tryńcza 1-1

Ćwierćfinał:

Wisła Krakbet - TA F Toruń 1-1 k. 5-3

Półfinał:

Wisła Krakbet – GKS Wikielec 2-3

Mecz o 3 miejsce:

Wisła Krakbet – Góral Tryńcza 3-3 k. 3-1