Domowe Spa i symfonia grozy podczas „Nocy w liceum”

28 lutego w I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Chrzanowie odbył się I Festiwal Nauki „Noc w liceum”. Między godziną 15:00 a 21:00 odbywały się wykłady i warsztaty zarówno dla dzieci, jak i dla osób starszych.

Domowe Spa i symfonia grozy podczas „Nocy w liceum”

Każdy uczestnik zaopatrzony w mapkę szkoły mógł wybierać spomiędzy bogatej oferty pięćdziesięciu zajęć takich jak: teoretyczne „anegdoty i ciekawostki matematyczne”, „fascynacja brzydotą w literaturze i sztuce” czy praktyczne warsztaty kaligrafii, ćwiczenia usuwające ból pleców, zajęcia „miód i czekolada” oraz Domowe Spa, na których można było własnoręcznie przyrządzić nawilżający krem do rąk.

Wcześniejsze zajęcia przy mikroskopach i origami przyciągnęły dzieci. Wieczorem starsi odbiorcy mogli razem zaśpiewać rosyjskie piosenki przy samowarze i posłuchać wykładu o wampirach, który przedłużył się do późnej nocy z powodu projekcji filmu „Nosferatu, symfonia grozy”, a z którego każdy wyszedł z pamiątką: czosnkiem i osinowym kołkiem.

- Festiwal naukowy powróci za rok z kolejną „Nocą w liceum”. Mamy nadzieję, że będzie się cieszył jeszcze większym zainteresowaniem -  zapowiada Bożena Bierca, dyrektor I LO w Chrzanowie.

Organizatorami imprezy były: I Liceum Ogólnokształcące w Chrzanowie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chrzanowie. 

 

Czym jest Noc w liceum? Czytaj w "Gimplu"