Ostatnie pożegnanie kapitana Zbigniewa Ptasińskiego

Dnia 29 marca 2014 roku zmarł kapitan Zbigniew Ptasiński wspaniały człowiek, działacz i kombatant zamieszkały na terenie Powiatu Chrzanowskiego.

Ostatnie pożegnanie kapitana Zbigniewa Ptasińskiego

Msza Święta żałobna odbędzie się 2 kwietnia 2014 roku w Chrzanowie o godzinie 14.00 w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Chrzanowie.


Kapitan Zbigniew Ptasiński był czlonkiem konspiracji w czasie pracy przymusowej w Zakładach zbrojeniowych Kruppa (1940 - 1942). Żołnierz oddziału partyzanckiego AK "Marcina"  przekształconego w 74 Pułk Piechoty AK (05.1944-20.01.1945). Żołnierz 28 Pułku Piechoty II Armii WP. Od 1992 r. do 2011 r. pełnił funkcję Prezesa Koła Miejskiego ZHRP i BWP w Chrzanowie. Od 2005 roku był członkiem Prezydium Wojewódzkiego Zarządu Związku Kombatantów RP i BWP w Krakoowie i pełnił funkcje Vice Przewodniczącego Komisji Organizacyjnej. Od 2011 roku pełnił funkcję Przewodniczącego Wojewódzkiej Środowiskowej Rady Żołnierzy AK. Był synem uczestnika Bitwy pod Mokrą.Był czynnym działaczem społecznym, uczestniczącym w lekcjach historii, wystąpieniach patriotycznych oraz spotkaniach z dziećmi i młodzieżą. Chętnie przekazywał swoje wspomnienia z walki w szeregach AK i o bohaterstwie ludzi tamtych czasów. Cichy, spokojny, z pokorą do życia realizujący wielkie dzieło wychowania młodzieży w Klubie w oparciu o Chwałę Oręża Polskiego i Pamięć o Męczeństwie Naszego Narodu.