Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

ZSTU w Trzebini będzie miał swój sztandar

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych w Trzebini zaprasza na jubileusz 50-lecia ukończenia przez pierwszych absolwentów Zasadniczej Szkoły Górniczej  i jubileusz 20-lecia nadania Aktu Erekcyjnego Zespołowi Szkół Mechaniczno-Elektrycznych.

ZSTU w Trzebini będzie miał swój sztandar

Fot. Małgorzata Klimczak, Leonadra Celarek i Marek Łazicki

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI

 

Jak informuje Małgorzata Klimczak, pedagog z ZSTU na uroczystości jubileuszowe zaproszono ponad 170 osób. Przygotowania do obchodów rozpoczęto w listopadzie 2013 roku.

- Najtrudniej było dotrzeć do absolwentów, bo to ludzie z całej Polski. Część z nich zgłosiła się sama, część adresów zdobyliśmy pocztą pantoflową i na portalach społecznościowych - mówi Leonadra Celarek, bibliotekarz. 

Marek Łazicki, dyrektor ZSTU podkreśla, że pierwotnie była to zawodwoa szkoła przyzakładowa kształcąca górników.

- Uczniowie pochodzili z różnych rejonów Polski. Mieszkali w internacie, a po ukończeniu szkoły zostawali pracownikami kopalni - mówi Marek Łazicki.

W 1994 roku powołano Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. W zawodówce królowały zawody sprzedawcy, fryzjera, krawca. W technikum, jak sama nazwa wskazuje, kształcono mechaników i elektryków.

 

Czy wiesz, że...

ZSTU w Trzebini wykształcił ponad 10 tysięcy absolwentów.