Chrzanowski szpital ma nowy tomograf

W Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie uruchomiono zmodernizowaną pracownię tomografii komputerowej wyposażoną w nowoczesny tomograf komputerowy firmy General Electric.

Chrzanowski szpital ma nowy tomograf

Inwestycję sfinansowano ze środków własnych szpitala oraz fundatorów: powiatu chrzanowskiego, Fundacji na Rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, gminy Chrzanów, Trzebinia, Libiąż, Alwernia i Babice.

To trójwymiarowy, inteligentny tomograf komputerowy nowej generacji, o uproszczonej i usprawnionej obsłudze. Zastosowano w nim rewolucyjne, inteligentne rozwiązanie do skanowania serca, które ułatwia akwizycję przy niskiej dawce i interpretację wyników.

Ponadto pozwala maksymalnie wykorzystać aplikacje zaawansowane, takie jak: inteligentne aplikacje kardiologiczne, onkologia, angiografia, obrazowanie dynamiczne.