Rozkochów pamięta JP II

Mieszkańcy Rozkochowa hucznie upamiętnili przyjazd kardynała Karola Wojtyły do ich wsi 20 kwietnia 1975 roku. 3 maja ich miejscowość została oznaczona na Szlaku Miejsc Papieskich.

Rozkochów pamięta  JP II

Zobacz galerię zdjęć na FB

Majowe uroczystości rozpoczęły się koncelebrowaną mszą świętą, której przewodniczył  proboszcz parafii Babice ks. Jan Molanda w asyście ojca Piusa z Krakowa, a kazanie wygłosił ks. dr prałat Stefan Misiniec.

Duchowni i wierni przeszli w procesji pod zabytkową kapliczkę p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej, gdzie nastąpiło poświęcenie kolejnego miejsca na Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

Odczytano akt historyczny dokumentujący pobyt Karola Wojtyły w Rozkochowie. Uroczystego wmurowania aktu historycznego u podnóża symbolicznego kamienia papieskiego dokonali wspólnie: ks. proboszcz Jan Molanda, starosta  Adam Potocki, wójt Babic Radosław Warzecha oraz przewodniczący Rady Duszpasterskiej
w Rozkochowie Zygmunt Bębenek.

Na zakończenie uroczystości tradycyjnie złożono kwiaty i zaśpiewano ulubioną pieśń Karola Wojtyły pt. „Barka”.

Na pamiątkowej tablicy na miejscu Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej uwieczniono przekaz Jana Pawła II:  „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”