„PRZEŻYŁAM/EM TU TYLE LAT… WSPOMNIENIA O ZIEMI CHRZANOWSKIEJ”

22 maja 2014 roku w Starostwie Powiatowym w Chrzanowie odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Literackiego „PRZEŻYŁAM/EM TU TYLE LAT… WSPOMNIENIA O ZIEMI CHRZANOWSKIEJ” pod honorowym patronatem Posła na Sejm RP Tadeusza Arkita oraz Przewodniczącego Rady Powiatu Chrzanowskiego Andrzeja Urygi.

„PRZEŻYŁAM/EM TU TYLE LAT… WSPOMNIENIA O ZIEMI CHRZANOWSKIEJ”

Celem konkursu, zorganizowanego przez Jolantę Burdach i Magdalenę Kamińską, było udokumentowanie wspomnień mieszkańców powiatu, rozbudzenie zainteresowania dziejami regionu, promowanie aktywności intelektualnej oraz inspirowanie do poszukiwania oryginalnych form wypowiedzi.

Do konkursu przystąpiło 19 szkół z całego powiatu. Napłynęły 63 prace literackie. Wśród uczniów ze szkół podstawowych 1. miejsce ex aequo zajęli Jakub Jagoda (Szkoła Podstawowa nr 3 w Libiążu, opiekun Pani Renata Sroczyńska) oraz Sebastian Stawarz (Szkoła Podstawowa w Bolęcinie, opiekun Pani Anna Wójcik). W kategorii gimnazjalnej zwyciężyła Natalia Herma, uczennica Zespołu Szkół nr 3 w Kwaczale, która pracowała pod kierunkiem Pani Ireny Gądek.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

GALERIA ZDJĘĆ - ZAPRASZAMY NA FACEBOOKA