Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Konkurs „Wirtualny Menadżer II” - III Miejsce Zespołu Szkół W Libiążu

Zespół menagerów z klasy III e w składzie : Justyna Gajewska, Robert Nowak i Krystian Wójtowiec, pod opieką pani Anny Kuli, nauczycielki przedmiotów ekonomicznych w Zespole Szkół w Libiążu, wziął udział w finale Konkursu „Wirtualny Menadżer II”.

Konkurs „Wirtualny Menadżer II” - III Miejsce Zespołu Szkół W Libiążu

W konkursie uczestniczyło 56 zespołów z czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Tematyką konkursu było prowadzenie wirtualnego przedsiębiorstwa produkującego trzy rodzaje rowerów. W czasie dwóch miesięcy rozgrywek eliminacyjnych uczniowie podejmowali decyzje w swojej wirtualnej firmie, działającej na określonym rynku. Między innymi prowadzili badania rynku, planowali zatrudnienie, zatrudniali odpowiednich pracowników, ustalali wysokość wynagrodzeń, planowali produkcję, zużycie materiałów, zapasy, ustalali ceny rowerów i udoskonalali swoje produkty. Uczniowie w ciekawy sposób potrafili zastosować wiedzę zdobytą na lekcjach przedmiotów ekonomicznych. Podejmowanie trafnych, strategicznych decyzji w swojej wirtualnej firmie zaowocowało osiągnięciem dużego zysku, co dało możliwość zmierzenia się z najlepszymi zespołami w finale.

Jako jeden z ośmiu zespołów uczniowie Zespołu Szkół w Libiążu zakwalifikowali się do finału, który odbył się w dniach 10 i 11 czerwca 2014r. w Kampusie Turystyki i Rekreacji Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Rozgrywka finałowa składała się z 8 rund decyzyjnych. Znakomite przygotowanie uczniów, duża fantazja oraz wyczucie rynku zaowocowało bardzo wysoką lokatą. Uczniowie zajęli III miejsce w konkursie i otrzymali atrakcyjne nagrody.