Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tlalolini” z Meksyku

Serdecznie zapraszamy Państwa na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tlalolini" z Meksyku, który odbędzie się 8 lipca na Rynku w Chrzanowie, godzina 18:00.

Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Tlalolini” z Meksyku

Zespół Pieśni i Tańca „Tlalolini" (tierra en movimento ) czyli ziemia w ruchu, został założony 21 listopada 1998 rok w Buenavista de Cuellar w stanie Guerrero w Meksyku aby kultywować i promować piękno folkloru meksykańskiego. Kierownikiem, choreografem i założycielem zespołu jest Prof. Carlos Uribe Garcia. Zespół pracuje w 3 grupach wiekowych: dziecięcej, młodzieżowej oraz w grupie seniorów. Akompaniuje im grupa muzyków marichi. W ciągu tych szesnastu lat zespół brał udział w licznych festiwalach i koncertach na terenie całego Meksyku oraz poza jego granicami, np. we Włoszech. W sowim repertuarze ma tańce reprezentujące niemal wszystkie stany Meksyku prezentowane w pięknych, różnobarwnych i autentycznych kostiumach.