Złoto w Wojewódzkich zawodach w dwuboju strzeleckim młodzieży szkolnej

Młodzież z Chrzanowskiego LOK jeszcze nie ochłonęła po wywalczeniu wicemistrzostwa polski wieloboju obronnym a już 17 czerwca w Pogwizdowie koło Bochni przystąpiła do rywalizacji o miano najlepszych  w zawodników  województwa małopolskiego dwuboju strzeleckim młodzieży szkolnej.

Złoto w Wojewódzkich zawodach w dwuboju strzeleckim młodzieży szkolnej

Do zawodów przystąpiło 12 zespołów składających się z dwóch trzyosobowych drużyn dziewcząt i chłopców. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch konkurencjach z krosu strzeleckiego i z pojedynku strzeleckiego.

Dziewczęta drużynowo zajęły 2  miejsce w krosie strzeleckim, a w pojedynku strzeleckim  niepokonane zdobyły 1 miejsce.  Drużyna chłopców  natomiast  wywalczyła 1 miejsce w krosie strzeleckim, a w pojedynku strzeleckim  zajęli  2 miejsce.

Jako zespół w punktacji generalnej  zajęli 1 miejsce i zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w Bydgoszczy.

Indywidualnie Dominika Perz w krosie strzeleckim dziewcząt zdobyła 1 miejsce a Piotr Juras w kategorii chłopców wywalczył 2 miejsce.

Ligę Obrony Kraju reprezentowała młodzież z  Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebinia „KS KADET”   i uczniowie z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Trzebini.

Młodzież z terenu powiatu chrzanowskiego zdobyła największa ilość pucharów i medali w kolorze złotym i srebrnym w klasyfikacji tych zawodów. Tym samym są najlepszym zespołem w województwie  małopolskim.