Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Zamieniaj problemy na cele – zostań wolontariuszem 45+

Trwa rekrutacja wolontariuszy do drugiej edycji projektu „50+ dojrzali, potrzebni, kompetentni”, który ma na celu aktywizację zawodową i społeczną osób w wieku 50-64  lat. Projekt opiera się na stworzeniu modelu pracy 1:1 wolontariuszy po 45. roku życia z bezrobotnymi 50+.

Zamieniaj problemy na cele – zostań wolontariuszem 45+

Projekt 50+ powstał we współpracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i Stowarzyszenia WIOSNA wraz z Grodzkim Urzędem Pracy Miasta Krakowa, Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy dla Powiatu Nowosądeckiego.

Wolontariusze-tutorzy wspierają uczestników, pomagają rozwijać kompetencje cenione na rynku pracy, pomagają osobie bezrobotnej w powrocie do pracy zawodowej. Tutor prowadzi rozmowę metodą coachingową, dzięki której uczestnik staje się bardziej świadomy siebie, zauważa problem z innej perspektywy i często samodzielnie znajduje rozwiązanie.

Projekt opiera się na wzajemnej wymianie doświadczeń, inspiracji, jest także świetną okazją do poznania nowych osób.

- Co roku angażuję się w różne akcje charytatywne. Ponieważ wkraczam właśnie w wiek 50+, pomyślałam, że połączę obie rzeczy i wesprę kogoś w tym, w czym sama jestem dobra, wykorzystując swoje kompetencje zawodowe – mówi pani Małgorzata, wolontariuszka.  – Kilka lat temu zmieniłam pracę. Wiem, jak bardzo potrzebne jest wsparcie w tym szczególnym momencie. Praca w projekcie jest dla mnie przyjemnością, tym bardziej, że jestem coachem – mówi pani Gabrysia, inna tutorka. Wolontariat to niesamowite doświadczenie, okazja do poznania ludzi z wieloma ciekawymi historiami, często bardzo inspirującymi – podsumowuje.

Nie czekaj! Zostań wolontariuszem, jeśli:

  • masz powyżej 45 lat
  • długoletnie doświadczenie zawodowe
  • trochę wolnego czasu i dużo zapału

Wejdź na www.50plus.dzialaj.pl i wypełnij formularz lub wyślij zgłoszenie na:

Więcej informacji: www.50plus.dzialaj.pl

 

Zostań wolontariuszem i odkrywaj z nami plusy!

Kontakt w sprawie rekrutacji:

Jadwiga Kozera

Koordynator ds. Wolontariuszy w projekcie 50+

Tel: 785 894 396

E-mail:  jadwiga.kozera@wiosna.org.pl

 

 

Kontakt dla mediów:

Ewa Adamska

Asystent ds. PR

Tel: 783 430 085

Email: ewa.adamska@wiosna.krakow.pl