Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Turyngia szansą dla młodych

Nasi uczniowie będą mieć zagraniczne praktyki w kilku zawodach. Pierwsze osoby wyjadą do zachodnich sąsiadów w październiku.

Turyngia szansą dla młodych

Fot. Ewa Szydłowska-Koryczan, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Chrzanowie

 

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w Turyngii. Wizyta dotyczyła współpracy związanej z praktykami zagranicznymi uczniów. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych z Trzebini, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych z Trzebini i Zespołu Szkół w Libiążu  będą mogli odbywać praktyki w Turyngii w zawodach: hotelarz, szeroko rozumianej gastronomii, turystyki i architektury krajobrazu.

- Stronę niemiecką będziemy gościć we wrześniu i wtedy zostaną doprecyzowane szczegóły. Pierwsi uczniowie najprawdopodobniej będą mogli wyjechać już w połowie października tego roku, aby jednak uczestniczyć w praktyce zagranicznej i otrzymać certyfikat, uczeń musi posługiwać się co najmniej podstawową znajomością języka niemieckiego – mówi Ewa Szydłowska-Koryczan, dyrektor wydziału edukacji.

Podczas wizyty w Turyngii polska delegacja oglądała hotele i przedsiębiorstwa, w których będą odbywały się praktyki uczniów.

- Mamy nadzieję, że podjęta współpraca będzie szansą dla uczniów i promocją dla naszych szkół ponadgimnazjalnych – dodaje dyrektor Szydłowska-Koryczan.