Turyngia szansą dla młodych

Nasi uczniowie będą mieć zagraniczne praktyki w kilku zawodach. Pierwsze osoby wyjadą do zachodnich sąsiadów w październiku.

Turyngia szansą dla młodych

Fot. Ewa Szydłowska-Koryczan, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu w Chrzanowie

Dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego i dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Chrzanowie, uczestniczyli w wizycie przygotowawczej w Turyngii. Wizyta dotyczyła współpracy związanej z praktykami zagranicznymi uczniów. Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych z Trzebini, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych z Trzebini i Zespołu Szkół w Libiążu  będą mogli odbywać praktyki w Turyngii w zawodach: hotelarz, szeroko rozumianej gastronomii, turystyki i architektury krajobrazu.

- Stronę niemiecką będziemy gościć we wrześniu i wtedy zostaną doprecyzowane szczegóły. Pierwsi uczniowie najprawdopodobniej będą mogli wyjechać już w połowie października tego roku, aby jednak uczestniczyć w praktyce zagranicznej i otrzymać certyfikat, uczeń musi posługiwać się co najmniej podstawową znajomością języka niemieckiego – mówi Ewa Szydłowska-Koryczan, dyrektor wydziału edukacji.

Podczas wizyty w Turyngii polska delegacja oglądała hotele i przedsiębiorstwa, w których będą odbywały się praktyki uczniów.

- Mamy nadzieję, że podjęta współpraca będzie szansą dla uczniów i promocją dla naszych szkół ponadgimnazjalnych – dodaje dyrektor Szydłowska-Koryczan.