Dożynki Powiatowe - zobacz film TV Powiat

Tradycyjnie podczas dożynek powiatowych uczestnicy imprezy mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie na rozpoznawanie płodów rolnych.

- Wbrew pozorom zadanie nie było takie proste jakby się mogło wydawać – podkreśla Edward Majchrowski prowadzący konkurs.

Dożynki Powiatowe - zobacz film TV Powiat

Fot. Konkurs na rozpoznawanie płodów rolnych

Na tegoroczne święto plonów zaprosili: starosta chrzanowski i burmistrz Chrzanowa. Gospodarzem imprezy było sołectwo Luszowice. Korowód dożynkowy z kościoła świętej Anny przemaszerował na tamtejsze boisko, gdzie na scenie zaprezentowały się: Grupa Śpiewaczo-Obrzędowa Luszowianki, uczniowie Szkoły Podstawowej , koła gospodyń wiejskich i zespół Nasz Tata działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini. Gości zabawiał Krzysztof Respondek z kabaretu RAK, a zabawę taneczną prowadził DJ Marshall Show. Starostami dożynek byli Anna i Jacek Kamieniarzowie z Luszowic.

Dożynki były okazją do zaprezentowania produktów lokalnych i kiermaszu rzemiosła. Wśród wystawców byli pszczelarze i myśliwi. Pierwsi podkreślali, że w tym roku miodu jest mniej niż w ubiegłych latach. Myśliwi z kół łowieckich powiatu chrzanowskiego pochwalili się natomiast jedyną w tym męskim gronie kobietą.

Dodatkową atrakcją dożynek było wesołe miasteczko dla dzieci i konkursy: bieg w workach i piłowanie drzewa, w których mieszkańcy tłumnie uczestniczyli.

Film o dożynkach - TV Powiat

Zobacz galerię na Facebooku

Wyniki  FESTIWALU WIEŃCA DOŻYNKOWEGO

WYRÓŻNIENIE :

Dla Grupy śpiewaczo – obrzędowej „Luszowianki” – gmina  Chrzanów za precyzję wykonania oraz różnorodność wykorzystanych kwiatów bibułkowych.

Dla Koła Gospodyń Wiejskich „Gromcaneczki” - gmina Libiąż za najbardziej tradycyjną formę.

Dla Koła Gospodyń Wiejskich w Jankowicach - gmina Babice za oryginalność i pomysłowość.

Dla Zespołu Folklorystycznego „Dulowiacy” - gmina Trzebinia za najbogatszą formę i estetykę wykonania.

Dla Koła Gospodyń Wiejskich w Regulicach - gmina Alwernia za użycie wyłącznie naturalnych materiałów

Wyniki  konkursu  ” BIEG W WORKACH”

I MIEJSCE – CZAS 10 S. – DANIEL WIKTOR

II MIEJSCE – CZAS 12 S.- ADRIAN PALKA