Miejsca z charakterem

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Festiwalu Miejsca z charakterem, który odbędzie się w dniach 2-4 października w Krakowie.

Miejsca z charakterem

Festiwal jest wydarzeniem podsumowującym dwuletni proces pracy nad powstaniem sześciu małopolskich miejscowości tematycznych – Bolęcina. Wioski pod Skałą, Dulowej. Zaginionej Wioski, Gwoźdźca. Wioski pod kobiecą ręką, Kostrzy-Sadka. Krainy pod Zielonym Wielorybem, Rudy Kameralnej. Wioski pozytywnie zakręconej, Zagórza. Wioski u źródła.

Miejscowość tematyczna to pomysł na rozwój wsi lub miasteczka w oparciu o temat przewodni. Małopolskie miejscowości tematyczne, działające pod nazwą Miejsca z charakterem, powstały w oparciu o lokalne, wyjątkowe zasoby: mieszkańców – niezwykłych ludzi z wiedzą, pasją i umiejętnościami; kulturę – dziedzictwo regionu, miejsca z historią w tle oraz walory krajobrazowe i przyrodnicze – rezerwaty przyrody, unikatowe rośliny.

Więcej na www.miejscazcharakterem.pl