Utalentowani, pracowici i docenieni

Robert Nowak, Anita Wojciechowska i Karolina Rozmus to wyróżnieni tegoroczną  Nagrodą Starosty Chrzanowskiego przyznawaną  wybitnym uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Utalentowani, pracowici i docenieni

Nagrody w wysokości 750 zł przyznawane są za osiągnięcia uczniów w poprzednim roku szkolnym w trzech kategoriach: najlepsze: wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne, osiągnięcia sportowe.

Najlepsze wyniki w nauce osiągnął Robert Nowak – uczeń  IV  klasy  Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół w Libiążu. W roku szkolnym 2013/2014 uzyskał średnią ocen 5,00 i wzorowe zachowanie. Reprezentował szkolę w konkursach i olimpiadach. Zdobył III miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie  Ekonomicznym „Wirtualny Menedżer”    w ramach projektu „Przedsiębiorcze szkoły w 2014r.(udział brało 56 zespołów), II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Wartość Pieniądza w czasie” 2014r., III miejsce w Powiatowym Konkursie z Fizyki i Astronomii w roku szkolnym 2013/2014r., wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Wartość Pieniądza w Czasie 2013. Robert jest osobą ambitną i koleżeńską. Jest uczniem bardzo systematycznym i zdyscyplinowanym. o wysokiej kulturze osobistej.

 

Najlepsze osiągnięcia artystyczne ma na swoim koncie Anita Wojciechowska – uczennica trzeciej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. Jest wokalistką trzebińskiej formacji CHILITOY. W wieku  6 lat  rozpoczęła  przygodę z muzyką, która w głównej mierze opierała się na udziale w licznych konkursach i przeglądach muzycznych. W 2010 roku dołączyła do zespołu wokalno-muzycznego w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Trzebini pod kierunkiem Rafała Kossakowskiego obecnego jej producenta muzycznego. Pod jego nadzorem wzięła udział  w Ogólnopolskim konkursie Aranżator w Żyrardowie zdobywając wyróżnienie. Zaprezentowała swoje umiejętności  występując z grupą Sami, z Zespołem Bongo Jerusalem oraz w imprezach organizowanych na terenie powiatu chrzanowskiego. W 2012 roku została członkiem grupy Chilitoy, którego menadżerem jest  Zbigniew Heflich. Trzebińska formacja  początkowo na lokalnej scenie, później przed coraz szerszą publicznością zdobywała coraz większe osiągnięcia. Formacja nagrała utwór  do filmu „Primadonna”.  Zespołem  Chilitoy, w którym zaangażowana jest Anita jest coraz większe zainteresowanie – zwyciężyli w konkursie na Artystę Tygodnia, pokazali swoją muzykę również w programach telewizyjnych takich jak: Kawa czy Herbata, Dzień Dobry TVN. Oprócz zaangażowania muzycznego Anita rozsławia imię szkoły biorąc udział w akademiach, licznych konkursach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim. Anita jest uczennicą wzorową, sympatyczną o wysokiej kulturze osobistej . Pomimo ogromu pracy osiąga wysokie wyniki w nauce, jej średnia ocen to 4,82.  Swoją przyszłość wiąże  z muzyką.

 

Najlepsze osiągnięcia sportowe ma Karolina Rozmus – uczennica trzeciej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Chrzanowie. W roku szkolnym 2013/2014 uzyskała  średnią ocen 4,2. i wzorowe zachowanie .Dyscyplina, którą uprawia to  Unihokej

Ostatnie osiągnięcia to:

Powołanie do Kadry Narodowej kobiet U19 – decyzja trenerów Polskiego Związku

Unihokeja

•             II miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii Juniorek Starszych

•             VI miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorek w 2014r.

•             Tytuł najlepszej zawodniczki meczu Polska-Łotwa na Mistrzostwach Świata

•             Tytuł najlepszej zawodniczki MVT w Mistrzostwach Polski Juniorek w 2014r.

•             Tytuł najlepszej zawodniczki meczu pomiędzy Trzebinią a Gdańskiem w

Mistrzostwach Polski Juniorek w 2014r.

•             Udział w Międzynarodowym Turnieju Juniorek „Polish Cup” w 2014r.

•             Udział w rozgrywkach ekstraligi seniorek w drużynie 75 Multikilllers

Kraków

•             Udział w zgrupowaniu kadry U19 w Szwecji

Karolina jest uczennicą zdyscyplinowaną – aktywnie uczestniczy w wielu

przedsięwzięciach klasowych i działaniach sportowych w szkole. Jest otwarta

w relacjach z rówieśnikami. Jest uzdolniona również  w przedmiotach

ścisłych. Na koniec roku szkolnego z przedmiotu WF uzyskała ocenę celującą.

 

 

Czy wiesz, że…

Nagrodę Starosty Chrzanowskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat chrzanowski ustanowiono uchwałą Zarządu Powiatu Chrzanowskiego z 2006r. w celu uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.