Ambasador Małopolan’2015

Powiatowy Urząd Pracy w Chrzanowie otrzymał tytuł Ambasadora Małopolskich Urzędów Pracy’2015. Wyróżnienie przyznano za szeroko rozumianą współpracę w zakresie wsparcia Małopolan na rynku pracy. Nagrodą urząd uhonorował Marszałek Województwa Małpolskiego – Marek Sowa, Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie – Andrzej Martynuska i wiceminister Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – Małgorzata Marcińska. Tytuł przyznano
z okazji święta Publicznych Służb Zatrudnienia.

Ambasador Małopolan’2015

W pierwszej kolejności doceniono zaangażowanie urzędu w pozyskiwanie środków Europejskiego Funduszu Społecznego we wprowadzaniu nowatorskich metod współpracy z osobami bezrobotnymi. W szczególności doceniono też wkład we wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w ramach projektu „Ekspress do zatrudnienia”, gdzie pomocą objęto osoby w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy.
Zauważono też fakt, iż chrzanowski urząd do realizacji działań pozyskał liczne grono partnerów, w tym m.in. Stowarzyszenie Wiosna, z którym współpracowano przy aktywizacji osób 50+. Jako jedni z pierwszych w kraju zainicjowaliśmy regularną współpracę ze wszystkimi ośrodkami pomocy społecznej ziemi chrzanowskiej. Na stałe podtrzymujemy kontakty z lokalnymi firmami i wpływamy na rozwój przedsiębiorczości. Obecność swoją zaznaczamy także w szkołach ponadgimnazjalnych, przygotowując młode osoby do aktywnego poruszania się po rynku pracy i sugerując kierunki kształcenia, które w przyszłości zaowocować mogą stabilnym zatrudnieniem.
Wyróżniono także siedmiu najlepszych pracowników urzędów pracy Małopolski, z czego aż dwie osoby reprezentowały chrzanowski urząd, tj. Agnieszka Kołodziejczyk i Joanna Smolik.
Nagrodę Ambasadora Małopolskich Urzędów Pracy wręczono na ręce pani dyrektor Barbary Babijczuk i wicestarosty chrzanowskiego pana Krzysztofa Kasperka. Patronat nad uroczystością objęło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej