Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Solarki w kilku słowach

W Domu Kultury w Myślachowicach otwarto wystawę fotografii solarnej. Jak mówi Karol Mroziewski z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini, do stworzenia fotografii solarnej potrzebne jest jedynie zwykłe pudełko z niewielkim otworem będącym rodzajem obiektywu oraz umieszczony w jego wnętrzu papier fotograficzny.

Solarki w kilku słowach

Na zdjęciu Karol Mroziewski. Fot. Robert Rejdych

 

Aby zrozumieć sens i wyjątkowość fotografii solarnej należy choćby w minimalnej formie zapoznać się z zasadami tej techniki. Do storzenia fotografii solarnej potrzebne jest jedynie zwykłe pudełko w niewielkim otworem będącym rodzajem obiektywu oraz umieszczony w jego wnętrzu papier fotograficzny – mówi Karol Mroziewski, instruktor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Trzebini.
Promienie światła wpadające przez otwór tworzą obrócony i pomniejszony obraz. Jest on rozmyty, łagodny, zupełnie inny niż tradycyjne zdęcia, a przez to niepowtarzalny, intrygujący i tajemniczy. Każdy kto zetknął się choć przez chwilę z fotografią solarną ulega jej magii – dodaje Karol Mroziewski.
Takiej fascynacji ulegli także uczniowie trzebińskich gimnazjów, jak też członkowie fotoklubu trzebińskie j kinematografii oraz pracowni fotograficznej prowadzonej przez Karola Mrozieweskiego przy PMDK.
I tak właśnie powstały niezwykłe fotografie Trzebini. Jedno jest pewne: w takiej formie Trzebini jeszcze nigdy nikt nie pokazał.
Zachęcamy do odwiedzenia Domu Kultury w Myślachowicach w dniach 12.02-13.03 , aby zobaczyć wystawę Trzebinia w fotografii solarnej.
Organizatorem tej wystawy są: Trzebińskie Centrum Kultury, Dom Kultury w Myślachowicach, Fotoklub Trzebińska Kinematografia oraz Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Trzebini.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z WERNISAŻU NA NASZYM FACEBOOKU