Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

75% ZNIŻKI NA 100% KULTURY

Zapraszamy do Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec na IV edycję projektu „Bon Kultury”. Jest to system wsparcia wiedzy, kompetencji i kreatywności realizowany poprzez ofertę programową regionalnych instytucji kultury. Propozycje zajęć i wydarzeń są realizowane przy dofinansowaniu z budżetu Województwa Małopolskiego w wysokości 75 %. Zadanie jest realizowane do momentu wyczerpania środków.

75% ZNIŻKI  NA 100% KULTURY

W 2015 roku w Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec można uczestniczyć w dwóch nowych tematach.

 

„Czerwone korale – magia krakowskiej biżuterii.

Czy mężczyźni dawniej nosili korale?”

Pierwsza propozycja to zajęcia warsztatowe skierowane zarówno do grup zorganizowanych jak i grup zebranych z indywidualnych uczestników. Zajęcia będą się odbywać w zabytkowych wnętrzach obiektów na terenie skansenu.

 

W trakcie 60 minutowych warsztatów uczestnicy zdobędą wiadomości na temat tradycyjnej krakowskiej biżuterii oraz jej symboliki. Dowiedzą się jaką wartość miały prawdziwe korale oraz jak dawniej tworzono ich imitacje. Kolejnym etapem będą warsztaty gdzie dzieci będą malować paciorki i komponować korale. Własnoręcznie wykonane prace będą nie tylko pamiątką ale i efektowną ozdobą.

 

 

Zajęcia dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkół podstawowych.

 

Miejsce zajęć: Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

 

Oferta dla grup zorganizowanych: od 10 do 25 osób;

 

 

Rezerwacja zajęć tel: 32 613 40 62;
e-mail: edukacja@mnpe.pl

 

Opłata za zajęcia edukacyjne: 4,50 zł. Dla grup spoza gminy Babice 0 zł.

 

Zajęcia odbywać się będą, po wcześniejszej rezerwacji w środy i piątki od miesiąca lutego do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację projektu.

 

 

Zapraszamy również do zapisów uczestników indywidualnych, dla których zajęcia odbywać się będą w niedzielne przedpołudnia o godzinie 11:00 w wyznaczonych terminach. Warsztaty będą realizowane przy zapisie minimum 10 osób.

 

 

„Ele mele dudki…czyli zapomniane zabawy i zabawki pradziadków”

Druga z tegorocznych propozycji skierowana jest do grup zorganizowanych i przeznaczona dla dzieci w wieku 7-12 lat. Na zajęciach mających charakter warsztatowy, w pierwszej części uczestnicy dowiedzą się czym zajmowały się dzieci przed stu laty, w jakich warunkach żyły, czy miały czas na zabawę i czym najchętniej się bawiły. Druga część spotkania będzie polegała na aktywności dzieci przy własnoręcznie wykonywanych zabawkach m.in. szmacianych lalkach i  konikach na patyku, które uczestnicy zabiorą ze sobą do domu. Na zakończenie spotkania wszyscy będą mieli okazję zapoznać się z dawnymi zabawami na świeżym powietrzu, jakimi umilały sobie niegdyś czas dzieci, pracujące przy wypasie gęsi i krów.

 

Zajęcia dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkół podstawowych.

 

Miejsce zajęć: Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec.

 

Oferta dla grup zorganizowanych: od 10 do 25 osób;

 

Rezerwacja zajęć tel: 32 613 40 62;
e-mail: edukacja@mnpe.pl

 

Opłata za zajęcia edukacyjne: 3,00 zł. Dla grup spoza gminy Babice 0 zł.

 

Zajęcia odbywać się będą, po wcześniejszej rezerwacji we wtorki i czwartki od miesiąca kwietnia do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację projektu.