Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Narodowy Dzień Pamięci "Zołnierzy Wyklętych"

Muzeum w Chrzanowie, z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zaprasza na organizowane  obchody, które przygotowane zostały we współpracy ze Starostwem Powiatowym  w Chrzanowie, Towarzystwem Krzewienia Kawalerii Polskiej im rtm. W. Pileckiego, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, pod patronatem honorowym: Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Janusza Szczęśniaka – Starosty  Chrzanowskiego oraz  dr Marka Niechwieja – Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Narodowy Dzień Pamięci "Zołnierzy Wyklętych"

Uroczystości obejmują dwa dni, podajemy Państwu szczegółowy program:

1 marca 2015 r. Niedziela
W kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie
O godz. 10.15 Msza św.
Przejście pod tablicę pamiątkową na dzwonnicy od strony Rynku
O godz. 11.15
Odbędzie się Apel Pamięci i uroczyste złożenie kwiatów.
Po tej części uroczystości przejście do sali odczytowej MOKSIR-u I piętro na spotkanie ok. godz. 12 z dziećmi rtm. Witolda Pileckiego.

6 marca 2015 r. Piątek
W sali kinowej Domu Kultury MOKSIR w Chrzanowie odbędzie się koncert zespołu Forteca. Jest to zespół historyczno-rockowo-patriotyczny. Wygrał w roku 2013 II edycję konkursu Hard as a Rock utworem „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze”. Ponadto zespół przeszedł trasę ucieczki rotmistrza W. Pileckiego z Auschwitz, współtworząc w ten sposób film „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”.
Zespołu FORTECA wykona dla chrzanowskiej widowni utwory z albumów „Kto dziś upomni się o pamięć” oraz „Rotmistrz”.

Koncert dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbędzie się o godzinie 12.30.

Istnieje możliwośc w razie pełnej obsady na pierwszym spotkaniu wykonanie przez zespół drugiego koncertu w tym dniu o godz. 14.00. Szanowni Państwo z powodów organizacyjnych i logistycznych obowiązują zapisy. Osobą odpowiedzialną jest Pani Agnieszka Bąk, do której należy zgłaszać chęć uczestnictwa w koncercie, podając dokładną liczbę uczestników wraz z opieką – tel.: 32 623 51 73, 32 753 87 11. Uczestnictwo w koncercie należy potwierdzić najpóźniej do 23 lutego.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.


Serdecznie zapraszamy!