Narodowy Dzień Pamięci "Zołnierzy Wyklętych"

Muzeum w Chrzanowie, z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” zaprasza na organizowane  obchody, które przygotowane zostały we współpracy ze Starostwem Powiatowym  w Chrzanowie, Towarzystwem Krzewienia Kawalerii Polskiej im rtm. W. Pileckiego, Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, pod patronatem honorowym: Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Janusza Szczęśniaka – Starosty  Chrzanowskiego oraz  dr Marka Niechwieja – Burmistrza Miasta Chrzanowa.

Narodowy Dzień Pamięci "Zołnierzy Wyklętych"

Uroczystości obejmują dwa dni, podajemy Państwu szczegółowy program:

1 marca 2015 r. Niedziela
W kościele parafialnym p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie
O godz. 10.15 Msza św.
Przejście pod tablicę pamiątkową na dzwonnicy od strony Rynku
O godz. 11.15
Odbędzie się Apel Pamięci i uroczyste złożenie kwiatów.
Po tej części uroczystości przejście do sali odczytowej MOKSIR-u I piętro na spotkanie ok. godz. 12 z dziećmi rtm. Witolda Pileckiego.

6 marca 2015 r. Piątek
W sali kinowej Domu Kultury MOKSIR w Chrzanowie odbędzie się koncert zespołu Forteca. Jest to zespół historyczno-rockowo-patriotyczny. Wygrał w roku 2013 II edycję konkursu Hard as a Rock utworem „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Żołnierze”. Ponadto zespół przeszedł trasę ucieczki rotmistrza W. Pileckiego z Auschwitz, współtworząc w ten sposób film „Ucieczka z piekła. Śladami Witolda Pileckiego”.
Zespołu FORTECA wykona dla chrzanowskiej widowni utwory z albumów „Kto dziś upomni się o pamięć” oraz „Rotmistrz”.

Koncert dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odbędzie się o godzinie 12.30.

Istnieje możliwośc w razie pełnej obsady na pierwszym spotkaniu wykonanie przez zespół drugiego koncertu w tym dniu o godz. 14.00. Szanowni Państwo z powodów organizacyjnych i logistycznych obowiązują zapisy. Osobą odpowiedzialną jest Pani Agnieszka Bąk, do której należy zgłaszać chęć uczestnictwa w koncercie, podając dokładną liczbę uczestników wraz z opieką – tel.: 32 623 51 73, 32 753 87 11. Uczestnictwo w koncercie należy potwierdzić najpóźniej do 23 lutego.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.


Serdecznie zapraszamy!