Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Ruszyła rekrutacja uczestników do EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w powiecie chrzanowskim

Jesteś aktywny i ciągle stawiasz sobie nowe wyzwania? Lubisz przekraczać siebie? Już możesz zgłosić się do EDK i odkryć nową formę duchowości!

Ruszyła rekrutacja uczestników do EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ w powiecie chrzanowskim

EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA to pokonanie wybranej trasy w nocy, medytowanie i zmaganie się z własnymi słabościami. W trakcie długiej, ponad 40-kilometrowej wyprawy uczestnicy mają czas na refleksję i spotkanie z Bogiem. EDK to także wewnętrzna podróż, która pozwala spojrzeć w głąb siebie i uczy pokory.
- To forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, ideodawca EDK.
Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!
- Długość i noc. Myślę, że tak jak w przypadku maratonu przebycie na własnych nogach tak długiej wyprawy, zmienia człowieka. Skojarzyło mi się to z powiedzeniem biegacza Emila Zatopka: Chcesz zacząć biegać, przebiegnij kilometr. Chcesz zmienić swoje życie, przebiegnij maraton. Parafrazując: Chcesz się pomodlić, odmów drogę krzyżową. Chcesz zmienić swoje życie, przejdź EDK – mówi organizator Łukasz Brzózka.
Podejmij wyzwanie i dołącz do EDK! Zgłoś się przez stronę www.edk.org.pl - rejon Libiąż
EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA po raz pierwszy w historii wyruszy z Libiąża 27 marca (piątek) o godz. 20.00 z Parafii p.w. Przemienienia Pańskiego.