Młodzi naukowcy z powiatu chrzanowskiego przedstawili efekty dociekań naukowych

W IV Odczytach Młodych Naukowców w Trzebini wzięli udział: Jan Ber (lat 10), Amelia Bolisęga (lat 11), Juan Fernandes-Marcote (lat 10), Zuzanna Kania (lat 11), Piotr Sawka (lat 10), Jakub Szyndler (lat 14) i 10-letni Wiktor Ząbek.

Młodzi naukowcy z powiatu chrzanowskiego przedstawili efekty dociekań naukowych

Fot. R. Rejdych, TV Powiat

14 marca w Dworku Zieleniewskich w Trzebini studenci Małopolskiego Uniwersytetu dla Dzieci pochwalili się efektami dociekań naukowych. Zdradzili ciekawostki biologii świnki morskiej, historii fotografii, budowy ludzkiego ciała. Przedstawili historię ZHP, systemów bezpieczeństwa w samochodach osobowych. Podkreślali znaczenie pszczół w przyrodzie. Mówili o czarnych dziurach we wszechświecie.
Organizatorzy: Fundacja Małopolski Unwiersytet dla Dzieci w Chrzanowie, Trzebińskie Centrum Kultury (współorganizator). MATERIAŁ FILMOWY TV POWIAT WKRÓTCE.