Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Libiąż pro live – za życiem

Ginekolog- położnik prof. Bogdan Chazan będzie gościem Libiąskiego Centrum Kultury.

Libiąż pro live – za życiem

Spotkanie w związku z obchodzonym Dniem Świętości Życia odbędzie się w Libiążu w poniedziałek 30 marca, start godz. 18.30 w Libiąskim Centrum Kultury.
-Zapraszamy młodych i starszych, na to wyjątkowe spotkanie, pokazujące dlaczego każdy powinien w sobie kształtować postawę pro life- podkreślają organizatorzy przedsięwzięcia z libiąskich parafii. –Spotkanie zostanie połączone z dyskusją, będzie istniała możliwość zadawania pytań- zachęca do udziału ks. Michał Kliś, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.
Obrońcy życia przypominają, że celem Dnia Świętości Życia jest: budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji (encyklika „Evangelium Vitae”). Nie przypadkowy jest zatem dobór prelegenta.
Za ratowanie ludzkiego życia prof. Bogdan Chazan został zwolniony ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Jego bezkompromisowa postawa jest wyjątkowym świadectwem i wezwaniem do obrony życia od poczęcia.
Spotkanie w Libiąskim Centrum Kultury poprowadzą młodzi dziennikarze Justyna Tomaszewska z interia.pl oraz Miłosz Kluba z Gościa Niedzielnego.