Miejscowy twórca wyróżniony Nagrodą "Polonia Minor"

Karol Koryczan otrzymał nagrodę podczas marcowej sesji. Statuetkę wręczyli docenionemu twórcy starosta Janusz Szczęśniak i wicestarosta Krzysztof Kasperek. Koryczan to założyciel i prezes Stowarzyszenia Unia Kultur w Chrzanowie, animator kultury, plastyk, poeta.

Miejscowy twórca wyróżniony Nagrodą "Polonia Minor"

Nagrodę „Polonia Minor” marszałek z przewodniczącym sejmiku województwa przyznaje osobom fizycznym, a także osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski.

O przyznaniu nagrody decydują wspólnie marszałek z przewodniczącym z własnej inicjatywy lub na wniosek:
a) Zarządu Województwa Małopolskiego,
b) Komisji Głównej Sejmiku Województwa Małopolskiego.Nagroda ma formę okrągłego odlewu wykonanego z patynowanego brązu. Autorem projektu jest krakowski artysta rzeźbiarz prof. Wincenty Kućma.