Fundacja „Wesoły Smoczek” zorganizowała galę charytatywną - zobacz relację TV Powiat

20 marca Fundacja "Wesoły Smoczek" w Bolęcinie zorganizowała galę charytatywną w trzebińskim kinie "Sokół". Wraz Fundacją na Rzecz Edukacji, Wspólnotą Nadziei, Fundacją Rak OFF i Włosem w Raka gospodarze przybliżyli środowisku lokalnych przedsiębiorców i mieszkańcom korzyści, jakie mogą uzyskać wspierając fundacje charytatywne i organizacje pozarządowe. Dochód z biletów przekazano fundacjom. Na galę zaproszono choreografkę Krystynę Mazurównę i modelkę Ilonę Felicjańską.ZOBACZ FILM TV Powiat .

Fot. Anna Ścigaj

Gospodarze wieczoru zorganizowali imprezę, by móc dotrzeć do jak największej liczby osób z przesłaniem wspierania drugiego człowieka i wzajemnej odpowiedzialności za środowisko.
Na sali kinoteatru w Trzebini było obecnych ponad 200 osób: przedsiębiorców, samorządowców, przedstawicieli organizacji pozarządowych, mediów. Wystąpił zespół "Siostry Wacura" i Agnieszka Latusek z grupy The Chance.
Fundacja „Wesoły Smoczek” działa od 2014 roku głównie na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Funduje zajęcia rehabilitacyjne w ramach hipoterapii w stadninie w Bolęcinie. Pieniądze pochodzą od sponsorów i ze zbiórek publicznych. Obecnie hipoterapię odbywa ok. 50 osób, w większości dzieci.