Siły Zbrojne podziękowały rodzicom za synów – żołnierzy

Na kwietniowej sesji Rady Powiatu Chrzanowskiego Komendant Uzupełnień w Oświęcimiu i Starosta Chrzanowski wręczyli Medal Ministra Obrony Narodowej za Zasługi dla Obronności Kraju rodzicom, których troje dzieci odbyło służbę wojskową. Medal Ministra Obrony Narodowej za Zasługi dla Obronności Kraju przyznawany jest między innymi rodzicom, których troje dzieci odbyło służbę wojskową.

Siły Zbrojne podziękowały rodzicom za synów – żołnierzy

Fot. Zofia Hudzik i Maria Pawlik 

 

- Jest on skromnym podziękowaniem złożonym przez Siły Zbrojne, a zarazem uhonorowaniem rodziców za obywatelskie i patriotyczne wychowanie swoich dzieci i oddanie je służbie ojczyźnie. Ja jako przedstawiciel Sił Zbrojnych kieruję do was słowa uznania i podziękowania za trudy jakie włożyliście w wychowanie swoich synów na godnych obywateli. Obywateli, którzy nie bali się założyć munduru żołnierza polskiego. Za to, że nauczyliście ich, że powinni postępować tak, by jak mawiał Stanisław Staszic „Być narodowi użytecznym poprzez naukę, pracę, służbę”. Dziś możecie być dumni z postawy waszych synów – mówił do rodziców mjr Tomasz Lewandowski, zastępca Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Oświęcimiu.
- Zbudowały panie piękne, solidne rodziny. Kosztowało was to wiele wysiłku i wyrzeczeń – dodał starosta Janusz Szczęśniak.

Medal otrzymali:
Maria Pawlik z Trzebini – synowie: Dariusz (służył jako żołnierz zawodowy, absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu) , Damian (służył w Gliwicach), Dominik (służył we Wrocławiu)

Zofia Hudzik z Płazy – synowie: Czesław (3 Pułk Chemiczny), Wojciech (służył w Wesołej), Mirosław (służył w Bemowie, Oświęcimiu) i Andrzej (4 Bieszczadzki Pułk Zmotoryzowany), Jacek (33 Pułk Artylerii).

Stanisław i Genowefa Koryczanowie (nieobecni na sesji 29 kwietnia) – synowie: Rafał (służył w Jeleniej Górze), Dariusz (służył w Żaganiu) i Ireneusz (służył w Chełmnie)