Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Poznali się i odkryli nowe możliwości

14 maja odbyła się druga z kolei impreza w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych: „Dni Otwarte Środowiskowych Domów Samopomocy Chrzanów – Babice. Zajęcia Integracyjno - Artystyczne z podopiecznymi śds-ów oraz ich rodzinami”.

Poznali się i odkryli nowe możliwości

Galeria zdjęć na Fb

 

W tym dniu w Środowiskowym Domu Samopomocy Fundacji Viribus Unitis w Babicach goszczono osoby niepełnosprawne intelektualnie i chore psychicznie, korzystające z usług środowiskowych domów samopomocy z powiatu chrzanowskiego i olkuskiego oraz ich rodziny.
Spotkanie rozpoczęto od zaprezentowania gościom w krótkiej prezentacji multimedialnej osiągnięć podopiecznych Środowiskowy Dom Samopomocy Fundacji Viribus Unitis w Babice. Odbyły się zajęcia w poszczególnych pracowniach. W pracowni technik różnych chętni wykonywali mandale symbolizujące centrum, koło życia. Zajęcia wprawiły uczestników w stan wyciszenia i wewnętrznego spokoju. W pracowni gospodarstwa domowego uczestnicy ozdabiali domową porcelanę. Białe talerze wzbogaciły się o geometryczne wzory i finezyjne elementy przyrody. Przy użyciu kolorowego filcu w pracowni ergoterapii wykonano zwierzyniec, natomiast na zajęciach bębniarskich prowadzący uczynili z uczestników zespół muzyczny.
- Czas wzajemnej współpracy umożliwił poznanie siebie nawzajem, odkrył nowe możliwości osób niepełnosprawnych, chorujących psychicznie, ale przede wszystkim był wspaniały, pełny dobrej energii sposobem na wspólne spędzenie czasu. Było to prawdziwe spotkanie integracyjne pełne wzajemnej akceptacji, tolerancji i zrozumienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za czas spędzony wspólnie, a organizatorom: urzędowi marszałkowskiemu oraz starostom: olkuskiemu i chrzanowskiemu dziękujemy za wsparcie i zrozumienie potrzeb osób niepełnosprawnych – podkreślają organizatorzy.