Licealista z Krzeszowic zdobył złoty medal na międzynarodowym konkursie informatycznym Infomatrix World Finals 2015

Finał konkursu odbywający się w Bukareszcie zgromadził ponad 300 projektów w pięciu różnych kategoriach (programowanie, kontrola sprzętu, grafika komputerowa, krótki film i robotyka) z 40 krajów świata, m.in. z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Tajwanu, Hong-Kongu, Meksyku, Turcji i z Polski.

Licealista z Krzeszowic zdobył złoty medal na międzynarodowym konkursie informatycznym Infomatrix World Finals 2015

Co roku projekty są oceniane podczas dwudniowego konkursu przez jury składające się m.in. z przedstawicieli instytucji naukowych oraz firm branży informatycznej, np. IBM. Jury przyznaje medale złote, srebrne, brązowe i dyplomy uczestnictwa. W ocenie projektów z programowania i kontroli sprzętu brane są pod uwagę innowacyjność, poziom nowatorstwa, wykonanie oraz możliwość praktycznego zastosowania.
W tegorocznej edycji konkursu złoty medal w kategorii programowanie otrzymał Wojciech Różowski, za projekt, pt. „Modularny system operacyjny”, za który został wcześniej nagrodzony pierwszym miejscem w Ogólnopolskim Konkursie Naukowym E(x)plory. Projekt dotyczy stworzenia nowego systemu operacyjnego, który dzięki swojej innowacyjnej architekturze może być z łatwością przenoszony na różne architektury sprzętowe (komputery osobiste, smartfony, tablety czy serwery) oraz charakteryzuje się dużą niezawodnością i szybkością działania.
Konkurs Infomatrix jest organizowany od 2003 roku w Bukareszcie i jego celem jest organizowanie konkurencji między najlepszymi uczniami kierunków informatycznych ze wszystkich krajów świata. Poza tym promuje międzykulturowy dialog i współpracę, poprzez zaangażowanie uczniów, nauczycieli i instytucji z całego świata.