Rowerem na Szlak Papieski w Kwaczale

24 maja po raz szósty wyruszył Zlot Rowerowy „Wędruj z nami papieskimi szlakami”. ZOBACZ FILM TV POWIAT.

Rowerem na Szlak Papieski w Kwaczale

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU

 

Organizatorem imprezy było  Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się min.: parafia p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie, parafia św. Stanisława Kostki w Kwaczale, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie.
Na starcie zlotu w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie odbyła się uroczysta msza św.. Potem przywitał i pobłogosławił zebranych rowerzystów ks. proboszcz Roman Sławeński, a wicestarosta Krzysztof Kasperek życzył pomyślności i szerokiej drogi wszystkim uczestnikom zlotu.
Na trasie rowerzyści mieli okazje odpocząć kilkakrotnie. Każdy otrzymał wodę, ciastko, okolicznościową odznakę i opaskę odblaskową. W Starym Dworzysku odbyły się konkursy. Gospodarze częstowali żurem z kiełbasą.
Na mecie czekał proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale ks. Marian Pietraszko, który przybliżył rowerzystom historie parafii.
Zlot jak co roku przyciągnął nie tylko mieszkańców powiatu chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami i po raz kolejny przyczynił się do promocji turystyki pielgrzymkowej na naszym terenie.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a za współpracę w organizacji tego wydarzenia parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale i Stowarzyszeniu Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały.