Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Rowerem na Szlak Papieski w Kwaczale

24 maja po raz szósty wyruszył Zlot Rowerowy „Wędruj z nami papieskimi szlakami”. ZOBACZ FILM TV POWIAT.

Rowerem na Szlak Papieski w Kwaczale

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA NASZYM FACEBOOKU

 

Organizatorem imprezy było  Starostwo Powiatowe w Chrzanowie - Wydział Promocji i Funduszy Pozabudżetowych. Wśród współorganizatorów znaleźli się min.: parafia p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie, parafia św. Stanisława Kostki w Kwaczale, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały, Fundacja Szlaki Papieski z Krakowa, Komisja Turystyki Kolarskiej przy PTTK Oddział Chrzanów, Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chrzanowie.
Na starcie zlotu w kościele p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie odbyła się uroczysta msza św.. Potem przywitał i pobłogosławił zebranych rowerzystów ks. proboszcz Roman Sławeński, a wicestarosta Krzysztof Kasperek życzył pomyślności i szerokiej drogi wszystkim uczestnikom zlotu.
Na trasie rowerzyści mieli okazje odpocząć kilkakrotnie. Każdy otrzymał wodę, ciastko, okolicznościową odznakę i opaskę odblaskową. W Starym Dworzysku odbyły się konkursy. Gospodarze częstowali żurem z kiełbasą.
Na mecie czekał proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale ks. Marian Pietraszko, który przybliżył rowerzystom historie parafii.
Zlot jak co roku przyciągnął nie tylko mieszkańców powiatu chrzanowskiego, ale również sympatyków kolarstwa mieszkających poza jego granicami i po raz kolejny przyczynił się do promocji turystyki pielgrzymkowej na naszym terenie.


Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom imprezy za udział, a szczególne podziękowania kierujemy do Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK w Chrzanowie za wytyczenie i poprowadzenie rowerzystów na trasie zlotu, za zabezpieczenie medyczne Ochotniczej Straży Pożarnej w Chrzanowie, za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej Policji w Chrzanowie, a za współpracę w organizacji tego wydarzenia parafii p.w. św. Mikołaja w Chrzanowie oraz parafii św. Stanisława Kostki w Kwaczale i Stowarzyszeniu Sympatyków i Przyjaciół Kwaczały.