Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Chce pomóc Annie Kwiecień

Józef Zalwowski, emeryt górniczy z Libiąża ma 64 lata i wielkie marzenie. Chce przejechać całą Polskę rowerem i pomóc finansowo Annie Kwiecień, 37-latce z Libiąża, która porusza się na wózku inwalidzkim.

Chce pomóc Annie Kwiecień

31 maja Józef Zalwowski wyrusza rowerem w trasę dookoła Polski. W drodze będzie przekonywał potencjalnych sponsorów do pomocy finansowej dla szkolnej koleżanki jego córki. Anna Kwiecień potrzebuje pieniędzy na wózek akumulatorowy, który kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.
- Pierwsi sponsorzy już teraz zadeklarowali pomoc finansową. Proszę więc o dalsze wsparcie i zainteresowanie akcją – mówi.
Rowerzysta przewiduje, że podróż potrwa przynajmniej miesiąc. Przejedzie przez Bieszczady, Mazury, Wybrzeże, a następnie zachodnią ścianą Polski przez Sudety i Górny Śląsk. Bierze ze sobą trochę ubrań, dwie pary butów, aparat fotograficzny i organki. Zatrzymywać się będzie u krewnych. Niczego nie obawia się tak, jak kierowców. Został już dwukrotnie potrącony podczas jazdy rowerem.
- Oby tylko na mnie uważali – mówi.
Sponsorów prosimy o kontakt z Józefem Zalwowskim pod nr tel. 694 715 742