Podświetlenie linków Zmień odstęp między akapitami Zmień odstęp między wierszami Zmień odstęp między słowami Zmień odstęp między literami Normalna wielkość czcionki Duża wielkość czcionki Bardzo duża wielkość czcionki Zmień kontrast

Przebudują ulicę Topolową i Chrzanowską - film

To była długo oczekiwana inwestycja. Mieliśmy obawy, że nie otrzymamy dofinansowania w wysokości 50 procent ze strony województwa małopolskiego. Ale dotacja jest już pewna. Rozpoczynamy prace – mówi Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski. FILM TV Powiat

Przebudują ulicę Topolową i Chrzanowską - film

Fot. Starosta Janusz Szczęśniak z Grzegorzem Żuradzkim, dyrektorem PZD

 

W celu przygotowania i podpisania umowy na dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych złożono już dokumenty do urzędu wojewódzkiego.
W drugim tygodniu lipca ruszyły roboty drogowe. Wykonawcą jest firma Skanska S.A. w Warszawie. Prace mają potrwać ponad trzy miesiące.
Wymiana nawierzchni i budowa chodników na odcinku 2,5 km to nie wszystko. Zakres robót obejmuje również budowę obiektów mostowych na Chechle i drogi rowerowej na całym odcinku drogi.
- To pierwszy projekt przebudowy drogi powiatowej przewidujący budowę drogi rowerowej - podkreśla Grzegorz Żuradzki, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.
W związku z rozpoczętymi pracami przewidywane są zakłócenia w ruchu drogowym i objazdy ul. Szpitalną w Chrzanowie i Krakowską w Pile Kościeleckiej oraz Trzebińską w Pile Kościeleckiej i Bolęcinie.
- Mieszkańcy będą o tym powiadamiani. Prosimy o stosowanie się do czasowej zmiany organizacji ruchu. Wyłączenia z ruchu będą systematycznie regulowane w razie potrzeby, na przykład w trakcie rozbiórki mostu na Chechle czy wymiany nakładki asfaltowej – dodaje Żuradzki.
Starosta Janusz Szczęśniak dodaje, że w grę nie wchodzi ruch wahadłowy, bo jakość wykonywanych prac mogłaby być niższa: - Apeluję więc, by mieszkańcy uzbroili się w cierpliwość i wykazali dużą wyrozumiałością.
Koszt inwestycji oszacowano na 4 256 634 zł. Droga przebiega przez Chrzanów i sąsiednią Piłę Kościelecką (gmina Trzebinia). Za generalny remont traktu płacą: województwo małopolskie, powiat chrzanowski, gmina Chrzanów i gmina Trzebinia. Z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zostanie przeznaczone 50 proc. kwoty.