Będzie drogowy bypass z Bobrka do Chrzanowa?

Lokalne samorządy będą aplikować do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie na przebudowę ciągu dróg od Bobrka do Chrzanowa.

Będzie drogowy bypass z Bobrka do Chrzanowa?

9 lipca doszło do spotkania starosty chrzanowskiego, wicestarosty oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie ze starostą oświęcimskim, burmistrzem Chełmka i burmistrzem Libiąża w sprawie przebudowy ciągu dróg na trasie Bobrek (powiat oświęcimski)-Gromiec-Libiąż (ul. Sikorskiego i Jaworowa)-Chrzanów (ul. Powstańców Styczniowych). Wyremontowany trakt będzie bypassem w stosunku do drogi wojewódzkiej 933.
Jeśli samorządy otrzymają pieniądze z MRPO, w kosztach częściowo będą także partycypować lokalne samorządy: powiat chrzanowski, powiat oświęcimski oraz gminy: Chełmek, Libiąż i Chrzanów.
- Od dziesięciu lat władze samorządowe powiatu chrzanowskiego konsekwentnie realizują plan przebudowy dróg lokalnych. Staramy się dokonywać modernizacji najważniejszych traktów. Jakość dróg w powiecie chrzanowskim bardzo się zmieniła w stosunku do stanu pierwotnego – podkreśla Janusz Szczęśniak, starosta chrzanowski.